• 0

13 Ocak 2018, 10:49 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Aydoğan İddialara Yanıt Verdi

Aydoğan İddialara Yanıt Verdi

Tokat Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, TESOB Başkanı Mehmet Bekçi'ye "Seçimleri kaybettiği için telaş içerisinde" dedi...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sivil toplum örgütlerinin siyasetten uzak olması gerektiğine işaret eden Tokat Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, kendisinin AKSİAD üyesi olduğuna dair sözler söyleyen TESOB Başkanı Mehmet Bekçi'ye "Böyle konuşmasının nedeni yapılan oda seçimleri ve bu seçimlerde arka arkaya aldığı yenilgilerdir." dedi.

Ahmet Hamdi Aydoğan basın mensuplarına yaptığı açıklamada özetle şöyle dedi:

"BURALARDA SİYASİ KİMLİĞİNİZİ ÜYELERİNİZE YANSITAMAZSINIZ"

"Yaklaşık 20 yıldır bu görevdeyim. Bu makamda hiç bir zaman siyasi kimliğim ile siyasi geçmişimle bulunmadım. Bunlarla ilgili de hiç bir zaman bir açıklama yapmadım. Çünkü buralar sivil toplum örgütleridir. Bizler burada esnafa hizmet için varız. Siyasi kimliğimizin hiç bir önemi yoktur. Çünkü esnaf ve sanatkarlarımızın oyları ile bu görevlere geliyoruz. Sivil toplum örgütlerine siyaseti bulaştırmak, bu örgütlerin hizmet edememesini beraberinde getirir. Bu nedenle siyasi çizgimizi ve görüşümüzü hiç bir şekilde üyelerimize yansıtmadık. Ancak önceki gün yapılan basın açıklamasından sonra bu konuda ilk ve son defa siyasi geçmişimle ilgili açıklama yapacağım.

"AK PARTİ'NİN İLK KURUCULARINDANIM"

Ben 11 yaşında İmam Hatip Ortaokulu'na başlamakla birlikte o zamanki yerel adı 'Yeşil Köşe' olan ve Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlamış olan Milli Türk Talebe Birliği'nde siyasi düşüncelerimiz şekillenmeye başladı. Daha sonrasında Milli Görüş geleneğinin kurduğu partilerin tamamında üye, yönetici, aklınıza gelebilecek her kademesinde görev alarak o günden bu yana bu çizgiyi takip etmiş bir kardeşinizim. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Tokat'taki ilklerinden demiyorum, ilki diyorum; Tokat'ta o gün partiyi kurmakla görevlendirilen, kendileri ile daha önceden siyaseten yakınlığımız olan kardeşlerimizin bizi aramaları ile Tokat'ta rahmetli Orhan Sarıtaşlı abimizin otelinde AK Parti'nin ilk toplantısını gerçekleştirdim.

Ben 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde Cumhuriyet Meydanı'na çıkan ilk 35-40 kişiden biriyim. Oraya belediye başkan yardımcılarımız ile birlikte otobüsü getirtip, o otobüsün üstüne çıkan ilk 10-15 kişiden biriyim. Bu sürece dair gece sabahlara kadar olan nöbetlerde de elimizden geldiği kadar katıldık, organize ettik, yanlarında yakınlarında bulunduk."

Başkan Ahmet Hamdi Aydoğan, açıklamasının devamında kendisiyle alakalı TESOB Başkanı Mehmet Bekçi'nin iddiaları hakkında ise şunları söyledi:

"MEHMET BEKÇİ 2 YIL NEDEN BEKLEDİ?"

"Bu tür iddialar basın toplantısı düzenlenerek açıklanacak şeyler değildir. Eğer bir kişi hakkında iddianız varsa bunu gerekli merciilere bildirir ve kanıtlarsınız. Bunun yolu basın toplantısı düzenlemek değildir. Bu kişiye soruyorum; elinde benimle ilgili belgeler varsa neden 2 sene bekledin? Bütün sıkıntı oda seçimleri sürecinin yaşanıyor olmasıdır. Şimdi seçimler kaybediliyor diye bu tür zırvalarla gündemi meşgul etmenin bir anlamı var mı? O toplantıda açıkça ismim geçmeseydi ben bu açıklama ile sizleri meşgul etmeyecektim. Bunun için hem kamuoyundan hem de sizlerden özür dilerim.

Ben şahsen bugüne kadar siyasetle ve çirkin dedikodularla gündeme gelmedim. Ben bir sivil toplum örgütünün başkanıyım. Bütün ortaklarımın, bütün esnaflarımın, üyelerimin siyasi görüşleri başımın tacıdır. Ben bir STK Başkanının 'ben şucuyum, ben bucuyum' demesini doğru bulmuyorum. Bunu deme ihtiyacı neden hissedilir, anlamakta zorluk çekiyorum. Ben yıllardır her yerde Esnaf kefalet Kredi Kooperatifi Başkanıyım diyorum. Sizin karşınızda da bu sıfatla varım.

AKSİAD ÜYELİĞİ

Tokat'ta 400'e yakın insanın AKSİAD'a üyeliği bulunuyordu. Bu isimler arasında Tokat'ın en saygın insanları, STK Başkanları, gazeteciler yer alıyordu. Ben bu derneğe hiç bir şekilde aidat ödemedim. Hiç bir toplantılarına katılmadım. Bu süreçte bazı arkadaşlarımızın sözleşmeleri iptal edildi. Ben de bu anlamda vakıfların kiracısıydım dükkanlarımdan tahliye edildim. Taşhan'da bulunan iki dükkanımız tahliye edildi. Daha sonra eşim ihaleye girerek o dükkanlardan birini aldı. Diğer iş yerimiz olan Pirhan'da diğer ortaklarımız mağdur olmasın diye şirket hissemden çekildim. Dolayısıyla bu arkadaşımız kaybettiği oda seçimleri, arka arkaya aldığı yenilgiler nedeniyle bu yenilgilerden de bizi sorumlu tutarak böyle konuşuyor.

"ESNAFI SOYMALARININ ÖNÜNE GEÇTİM"

Ben seçimleri kaybetmesinden direkt değil dolaylı olarak sorumluyum. Şöyle ki; bunların esnaftan aldıkları fazla paraları ben çıkarttım ortaya. Esnafı soydurtmuyorum diye sağa sola şikayet ettiler. Esnafa e-devleti öğrettim, bir mühür için bunlara fazla para ödemesinler diye... Ben bunların haksız gelirlerine engel oldum. Bu nedenle bizi düşman olarak görüyorlar. Ama Allah şahittir, yarın bir ihtiyaçları için gelirlerse yine ellerinden tutarız."

Türkiye bir ateş çemberi içerisinde içerisindeyken ve her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız varken böyle meseleler ile kamuoyunu meşgul etmenin doğru olmadığını belirten Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, "Hangi siyasi görüşte olursak olalım birbirimizi kırmadan, incitmeden ülkemize hizmet etmek zorundayız. Çünkü başka Türkiye yok, başka vatanımız yok." diye konuştu.


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, takım elbise
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]