• 0

12 Ocak 2018, 20:35 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

O İl Başkanı'na Sert Yanıt: 'Kişi Kendinden Bilir İşi!'

O İl Başkanı'na Sert Yanıt: 'Kişi Kendinden Bilir İşi!'

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan'ın "Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde özel olarak işletilen 3 kantinde naylon faturalar kullanılarak ürünlerin gerçek bedellerinin üzerinde satıldığı" yönündeki iddialarına, şirket müdürü Sinan İşeri'den sert sözlerle yalanlama geldi...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan'ın, "Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde özel olarak işletilen 3 kantinde naylon faturalar kullanılarak ürünlerin gerçek bedellerinin üzerinde satıldığı" yönündeki iddialarına şirket müdürü Sinan İşeri'den yalanlama geldi.

 

Şirket Müdürü Sinan İşeri, MHP'li Çalışkan'ın iddiaları yalanlayarak, "Kantinde satılan ürünlerin fiyat belirlemesi yurt tarafından yapılırken bizim alım faturalarımız üzerinden yüzde 15 kar koyularak ön fiyat çıkartılır. Daha sonra bu işle ilgili memurlar piyasa araştırması yaparak yerel ve ulusal marketlerdeki fiyatlarla kıyaslama yaparlar. Benim iddia edildiği gibi yüksek fatura koyarak ürün fiyatını yükseltmem söz konusu değildir. Malum şahıs basın toplantısı yapmadan, il müdürlüğüyle görüşerek yurtları ziyaret etmek istese, öğrencinin nerede nasıl barındığını incelese yemekhaneyi yemekleri kantini gezse herkese açık etiketlerin resmini çekip sonra araştırma yapıp sizlerle paylaşsa daha inandırıcı olurdu ve gerçeği de kendi gözleriyle görürdü. Kaldı ki öğrencinin dışarıdan veya okul bölgesi kantininden çok rahat temin edebileceği bir ürünü 2 katı fiyata satmamış satışı işlerimizi düşürecek ve ciro kaybına neden olacaktır. Buda akıllı bir ticaret adamının yapabileceği bir iş değildir" diye konuştu.


"İDDİALAR YALAN"

 

İşeri naylon fatura iddialarını da kesin bir dille yalanlayarak, "Fatura kesinlikle gerçektir. Altında kaşe imza olmaması usulsüz naylon anlamına gelmez. Ürün alındı ücreti ödendi anlamı taşır. Bahsettiği firma gıda toptancılığı yapmaktadır. Elinde salladığı ve şov yaptığı faturaların ve bizim bir yılda yaptığımız ilgili firma ile toplam alışverişimiz 2 bin 600 TL'dir ve ticaretimiz her şeyiyle usule uygundur. Ayrıca kira olmadığını açıklamıştır. Halbuki yine doğru araştırma yapsa her ay 11 bin 500 TL kira bedeli ödediğimizi de görmüş olurdu. Daha çok kar edelim anlayışıyla hareket etmiyor, imalathanemizde yemek üretiminde birinci sınıf Türkiye genelinde herkesçe bilinen en üst markalı ürünler kullanmaktayız. Bunu alış faturalarımızda görebilirsiniz." dedi.


"DERVİŞİN FİKRİ..."

 

İşeri açıklamasında, "Kişi kendinden bilirmiş işi veya dervişin fikri neyse zikri de odur misali sizlerin ve kamuoyunun huzurunda mesnetsiz iftiralar atarak firmamıza yönelttiği siyaseten ihale alma naylon fatura alma ve birkaç katı fiyata ürün satma iddialarını adli mercilerin ve kamuoyunun huzurunda ispata davet ediyoruz. Hukukçularımız yasal işlemlere başlamıştır. Arkadaş düşünmeden araştırma yapmadan siyaseten şov ve reklam yapmak için maalesef yanlış yapmıştır. Bedelini de hukuken ödeyecektir. Hukuki haklılığımızla dava sonuçlanınca temsil ettiği makamın ağırlığını taşıyamamanın bedelini de ödeyeceğini düşünüyoruz."ifadelerine yer verdi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : MHP, Tokat, Sinanİşeri,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]