• 0

12 Ocak 2018, 12:50 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Odaları Dizayn Etmek İsteyen İmar İşlerindeki İrancı Kim?

Odaları Dizayn Etmek İsteyen İmar İşlerindeki İrancı Kim?

TESOB Başkanı Mehmet Bekçi basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Bekçi, FETÖ ve İrancı grupların Tokat'taki esnaf odalarını dizayn etmeye çalıştıklarını savundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odası (TESOB) Başkanı Mehmet Bekçi, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda önemli iddiaları gündeme getirdi.

Başkan Bekçi Tokat'taki AKSİAD üyesi bir sivil toplum kuruluşu başkanı hakkında, 2016 yılında açılan soruşturmada ilerleme kaydedilmediğini öne sürerek, "Birisine hakaretle ilgili bir dava açsanız 15-20 günlük bir sürede karara bağlanabilirken, FETÖ yapılanması ile ilgili Anayasal düzeni bozmak ve AKSİAD üyeliği gibi suçlamalar ile bir kişi hakkında 2016 yılında açılan bir soruşturma dosyasında hâlâ bir yol alınmaması düşündürücüdür." diye konuştu.

"CEMAATLER ODALARI DİZAYN EDİYOR"

Mehmet Bekçi açıklamasında, "Sivil toplum örgütlerinin finans kaynağını kimler sağlıyor? Ya bankalar, ya da esnaf kefalet kredi kefalet kooperatifleri. Son dönemde alınan kredilerin içerisinde FETÖ üyeleri var mı yok mu? Devletimiz her şeyi araştırırken esnaf kefalet kredi kefalet kooperatiflerinden  alınan kredileri de araştırsın. Bizim kooperatifimizi de araştırsınlar, diğerlerini de araştırsınlar. Bizim kooperatifimizin ülkemizin aleyhine çalışma yapan her hangi bir grupla alakası yoktur. Bizde 'Yılanın başını küçükken ezeceksin' diye bir laf vardır. Bunların sivil toplum kuruluşlarının içerisinde neleri gerçekleştirecekleri belli değil. Bunun önlemini devletimizin alması lazım." ifadelerine yer verdi.

Oda seçimleri sürecinin devam ettiğini belirten TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, seçimlerin bazı cemaatler tarafından dizayn edilmeye çalışıldığını söyledi. Bekçi, "Biz yaptığımız seçimlerde yaptığımız gözlemlerde anladık ki, cemaatler hâlâ iş başında. Sadece FETÖ yapılanması olan cemaatlerden bahsetmiyorum, bir tarafı İran'a, bir tarafı Amerika'ya dayanan cemaatler halen ülkemiz nezdinde tehlike oluşturmaya devam ediyor. Cemaatler sivil toplum kuruluşları içerisinde yapılanmaya devam ediyor." dedi.

Bekçi konuşmasında özetle şunları kaydetti:

"İRANCI GRUP TÜREDİ"

"Bizim isteğimiz vatanın temeline dinamit koyan FETÖ yapılanması içerisinde bulunan şer odaklarının önüünü kesmek. Sivil toplum örgütleri, odalar, vakıflar, dernekler, her şeyin içerisinde FETÖ'ye mensup grup mu olacak? Vatan sevdalısı olan insanların bu birimlerde görev almaya hakları yok mu? Bir İrancı grup türedi, isterlerse bunların isimlerini tek tek verebilirim. Belediyede imar işlerinde çalışan bir zat var, ismini söylemiyorum. Sen devletin ekmeğini yiyeceksin, geleceksin esnafın sivil toplum örgütlerine müdahil olmaya çalışacaksın!

330 kişi AKSİAD üyesi çıktı. Bunlardan kimi mağdur, kimi de belli bir amaç için üye olmuş. Ama bazı istekli gruplar vardı. Ben malum şahsa soruyorum; senin AKSİAD ile ne işin vardı? Sen bu yapılanmayla ilgili olarak kimlerle görüştün? Kimlerle pazarlık ettin? Pazarlık ettiğin kişilerden 2 tanesi Çamlıbel Cezaevi'nde yatıyor. Bir ayda harekete geçen adli merciler, 2016 ytılından bu yana harekete geçmiyorsa bunun arkasaında hangi siyasi güç, hangi siyasi irade, hangi parti, hangi cemaat, hangi grup, hangi şer odakları varsa açığa çıkmasını istiyoruz."

MURAD ŞAHİN'E ELEŞTİRİ

Açıklamalarında, Tokat Tüm İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Murad Şahin'in sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarına da değinen TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, "Yalan yanlış iftiralarla hakaret eden Murad Şahin beni daha fazla konuşturmasın. Topçam'da ne oldu anlatırım." şeklinde konuştu.


“'YILANIN BAŞINI KÜÇÜKKEN EZECEKSİN'
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : TESOB, MehmetBekçi, Tokat,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]