• 0

05 Haziran 2023, 09:43 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Müftülüğü'nden vekâletle kurban organizasyonu

Tokat Müftülüğü'nden vekâletle kurban organizasyonu

Tokat İl Müftülüğü tarafından '2023 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı' düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Karşıyaka Mehmet Emin Saraç Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda İl Müftüsü Abdullah Pamuklu bir konuşma yaptı. Pamuklu konuşmasında toplumların huzurlu ve mutlu olmalarında paylaşmanın en büyük etken olduğunu belirterek, vekalet yoluyla kurban kampanyasına imkanı olanların paylaşmaya önem vermelerinin önemli bir haslet ve örnek bir davranış olduğunu kaydetti.

İl Müftüsü Abdullah Pamuklu şunları söyledi:

"İslam dininin paylaşma ve infak gibi önemli değerleri, toplumların huzur ve mutluluğunda kritik bir rol oynamaktadır. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasını vatandaşlara tanıtmak ve katılımı artırmak için samimi bir çaba göstermemiz gerekmektedir. Vekaleten kurban kesmek, gönüllere girmek, kardeşliği pekiştirmek, ilim ve hikmet derslerine katkı vermek, ortak ufku ve idealleri paylaşan insanlarla bayramlaşmak demektir.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]