• 0

12 Mayıs 2023, 09:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hatipoğlu 'Vefakâr hemşirelerimizin haftası kutlu olsun'

Hatipoğlu 'Vefakâr hemşirelerimizin haftası kutlu olsun'

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu'nun Hemşirelik Haftası vesilesiyle yazılı bir mesaj yayımladı. Hatipoğlu, "Vefakâr hemşirelerimizin haftası kutlu olsun." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Hatipoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.

"İnsani, ahlaki ve hukuki zemindeki her meslek değerlidir. Birinci derecede insanın yaşamına hizmet eden mesleklerin kutsallığı tartışılmaz. Zira bir canlının en temel gereksinimi öncelikle hayatta kalmaktır. Bu gayeye hizmet eden hemşirelik mesleği tarihi süreçler içinde toplum vicdanında daima layık olduğu en kıymetli mertebede kalmıştır.

Gecesini gündüzüne katarak insan sağlığı için kendi hayatını riske atmaktan çekinmeden mesleğini icra eden vefakâr hemşirelerimizin haftası kutlu olsun. Bu anlamlı günlerinde kıymetli hemşirelerimizin yanında olmak bizim için de vicdani sorumluluk olmaktan öte gururdur.  Büyük bir güven ve teslimiyetle doğumdan itibaren onların şifalı ve şefkatli ellerine muhtacız. Her bir canı kendi evladı, annesi, babası gibi gören ve şifa dağıtmak için cansiperane mücadele veren ebelerimiz ve hemşirelerimiz her türlü övgü ve saygıyı hak ediyor. 

Biliyoruz ki bu özel günler mesleki farkındalığı arttırmak için birer vesiledir. Sağlık personellerimizin daha sağlıklı ve güvenli koşullarda mesleklerini icra etmelerini sağlamak, yaşam koşullarını iyileştirmek hem resmi hem de insani görevimizdir. Toplum olarak bu bilinçle hareket etmek, sağlıkçılarımıza hak ettikleri değeri vermek zorundayız.  
 
Bu vesileyle Hemşireler Haftasını kutluyor, ebe ve hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza sağlıklı, huzurlu, verimli bir meslek hayatı diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]