• 0

06 Ocak 2018, 07:40 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'taki Domuz Gribi İddialarına Valilik'ten Yalanlama

Tokat'taki Domuz Gribi İddialarına Valilik'ten Yalanlama

Üniversite hastanesinde hayatlarını kaybeden 2 çocuğun Domuz Gribi'nden değil, ARDS (Akut Solunum Sıkıntısı Sendromu) hastalığından vefat ettikleri belirtilerek, halkı tedirgin edecek salgın durumu veya karantina almayı gerektirecek bir durumun olmadığı kaydedildi. Valilik açıklamasında şu bilgiler yer aldı:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"İlimiz Üniversite Hastanesine biri il dışından gelen, diğeri ilimizde ikamet eden Bronkopulmoner Dispilazili, immün yetmezlikli 2 çocuk ağır grip nedeni ile yatırılarak tedavi edilirken vefat etmiştir. Bu çocuklarımızın vefat sebebi pnomoni ve ARDS (Akut Solunum Sıkıntısı Sendromu)’dir. İlimizde şu an halkımızı tedirgin edecek salgın durumu veya karantina almayı gerektirecek bir durum yoktur.       
 
Grip, İnfluenza virüsünün neden olduğu ve genellikle her yıl bahar ve kış aylarında görülmesi nedeni ile mevsimsel grip hastalığı olarak adlandırılan bir hastalıktır. İnfluenza virüsünün 3 tipi ve çok sayıda alt tipi vardır. İnfulenza A (H1N1) alt tiplerinden biridir. İnfluenza virüsü mevsimler virüsler olup, hastalığın sağlıklı kişilere bulaşması, vakaların ağırlık derecesi ve ölüm hızları genel grip epidemiyoloji ile uyumludur.  Bu etkenlerin neden olduğu enfeksiyonlarda mevsimsel grip hastalığına karşı alınması gereken önlemler yeterli olmaktadır.
 
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kış aylarında ve bahar aylarında grip vakalarının artmasına bağlı olarak sağlık kurumlarına başvurular ve gerekli görüldüğünde hastanelere yatışlar olmaktadır. Şüpheli influenza vakalarında karantina uygulanmasına gerek yoktur. Bu nedenle acil servis, yataklı servis ya da diğer birimlerin influenza nedeniyle kapatılmasına gerek duyulmamaktadır."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Valilik, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]