• 0

31 Mart 2023, 13:19 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Alpay: 'EYT Yasası esnafa hayal kırıklığı yaşattı'

Alpay: 'EYT Yasası esnafa hayal kırıklığı yaşattı'

Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay esnaf ve tescil mağdurları için EYT'de yeni düzenleme istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Sol Parti (Milli Sol) Genel Başkanı Hüseyin Alpay emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeden, esnaf ve sanatkâr ile tescil mağdurlarının da faydalanması gerektiğini açıkladı.

 

Milli Sol Genel Başkanı Hüseyin Alpay esnaf ve sanatkârların EYT düzenlemesinden faydalanamadıkları için kırgın olduklarını savunarak, prim gün sayısının eşitlenerek norm birliği sağlanmasının toplumsal barışa katkı sunacağını söyledi. Alpay, “EYT Yasası’nda SSK’lılara verilen hakların yeni bir torba yasa ile meclis kapanmadan ivedilikle esnaflara da verilmesi kamuoyunun beklentisidir.” dedi.

 

Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay açıklamasında ayrıca, “EYT düzenlemesinde esnaflarımızın prim gün sayıları eşitlenmediği gibi geriye dönük borçlanma hakları da verilmedi. EYT düzenlemesine ek bir madde ilave edilerek ya da yeni bir yasal düzenleme ile esnaf ve sanatkârımız ile tescil mağdurlarının da EYT’den faydalanması mutlaka sağlanmalıdır.” ifadelerine yer verdi.


Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]