• 0

22 Şubat 2023, 14:21 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Milli Sol: 'Partiler seçim bütçelerini depremzedelere harcasın'

Milli Sol: 'Partiler seçim bütçelerini depremzedelere harcasın'

Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay: "Bir gecede evsiz, annesiz-babasız kalan yetimlerimiz varken seçim propagandası için para harcamak doğru bir yaklaşım olamaz..."

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay siyasi partilere seçim bütçelerini depremzedelere harcamaları çağrısında bulundu.

Partilerin miting, konvoy ve reklam afişlerine harcayacakları parayı depremzedeler, en başta da depremde yetim kalan çocuklar için kullanmalarını isteyen Alpay açıklamalarında, “Bir gecede evsiz, annesiz-babasız kalan yetimlerimiz varken seçim propagandası için para harcamak doğru bir yaklaşım olamaz” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması beklenen genel seçimler için bütün siyasi partilere çağrıda bulunarak miting, toplantı, konvoy ve bilumum kitlesel seçim çalışmaları için ayrılacak parti bütçelerinin depremzedelere aktarılmasını istedi.

“Yaralarımızı sarmak için şimdi sıra siyasi partilerde”

Genel Başkan Alpay yayımladığı yazılı açıklamada, ülkenin büyük bir sınavdan geçtiğini ve derin acılar yaşadığına vurgu yaparak, “Halkımız büyük dayanışma örneği sergilemeye devam ediyor. Yaralarımızı sarmak için şimdi sıra siyasi partilerde. Bütün partiler seçime ayırdıkları bütçelerini depremzedelere aktarmalılar. Reklam, miting, konvoy ve bütün mali harcama gerektiren harcamaları deprem mağduru vatandaşlarımıza harcamalıyız.” ifadelerini kullandı.

“Büyük acımıza saygı duyulmalı, korna dahi çalınmamalı, seçim bütçeleri deprem yetimlerine harcanmalı”


Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay açıklamalarında ayrıca, seçim sürecinde korna dahi çalınmaması gerektiğini belirterek, “Büyük acımıza herkes saygılı olmalı. Konvoylar ve klaksonlar asla olmamalı. Partiler miting yapmamalı ve yapacakları bu tarz harcamalarını içeren bütçelerini depremzede aileler ve yetim kalan çocuklarımız için kullanmalı.” dedi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]