• 0

20 Aralık 2017, 07:56 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

ALPAY: Şiddete Karşı Toplumsal Mücadele Şart

ALPAY: Şiddete Karşı Toplumsal Mücadele Şart

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, İzmir'in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesini üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, İzmir'in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesini üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, şiddete karşı topyekun bir mücadele içinde olunması ve siyasette kullanılan dil başta olmak üzere, şiddeti çağrıştıran her türlü argümandan uzak durulmasının ivedilikle sağlanması gerektiğini söyledi.

 

Hüseyin Alpay, İzmir'in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesi üzerine yazılı bir açıklama yayımladı.

 

Alpay açıklamasında okullarda artan şiddet olaylarını daha 1 ay önce gündeme taşıdıklarını hatırlatarak, "Maalesef bitmeyen ve sürekli bir şekilde artan bu şiddet ortamı, bir okul müdürümüzü de aramızdan almıştır. Ailesi başta olmak üzere eğitim camiamıza başsağlığı dileklerimizi iletiyorum." dedi.

 

Okullarda yaşanan şiddetin önüne geçilmesinin şart olduğunu belirten DSP Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, okul güvenliklerinin özel kolluk güçleri yerine, önceden olduğu gibi polisler tarafından sağlanmasını istedi. Türkiye'deki şiddet olaylarının artarak devam etmesinin toplumun değerlerinde tahrifat yaptığına dikkat çeken Başkan Alpay, şiddete karşı kamu spotları ve kanaat önderlerinin çağrılarıyla topyekun bir mücadele içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

 

"Şiddeti çağrıştıran siyaset dilinden vazgeçilmeli"

 

Türkiye'nin toplum olarak şiddet ortamına sürüklendiğini savunan Alpay, "Bu şiddet ortamında öğretmenler, sağlık çalışanları, öğrenciler ve kadınlar başta olmak üzere birçok kesim mağdur olmaktadır. Şiddeti çağrıştıran siyaset dili başta olmak üzere bütün sivil toplum örgütleri elbirliği ile toplumu şiddetten arındırmalıdır." ifadelerini kullandı.

 

Toplumun bütün kesimlerinin şiddetten nasiplendiğinin altını çizen DSP Tokat İl Başkanı gazeteci yazar Hüseyin Alpay, şiddeti özendiren her türlü argümandan uzak durulması gerektiğini sözlerine ekledi.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]