• 0

07 Ekim 2022, 12:25 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Şaban Ceylan şimdi de iftira atıyor'

'Şaban Ceylan şimdi de iftira atıyor'

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube Başkanı Şaban Ceylan'ın suçlamalarına yazılı yanıt verdi. Şahin, "Üniversiteyi yönetmeye tevessül eden sendika yöneticisi bunu başaramayınca agresif bir tutum içerisine girmiş ve gerçek dışı birçok bilgiyi kamuoyu ile paylaşmıştır." ifadelerini kullandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Açıklamasında, "Üniversiteyi yönetmeye tevessül eden sendika yöneticisi bunu başaramayınca agresif bir tutum içerisine girmiş ve gerçek dışı birçok bilgiyi kamuoyu ile paylaşmıştır" diyen Rektör Bünyamin Şahin iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

 

Söz konusu sendika başkanının iddialarına tek tek yanıt veren Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, yazılı açıklamasında “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2018-2022 döneminde bünyesine 5 yeni Fakülte, yeni uygulama ve araştırma merkezleri, yeni bölüm ve programlar katmıştır” dedi.

 

“ÜNİVERSİTEMİZİN ULUSLARARASI ARENADAKİ TANINIRLIĞI ARTMIŞTIR”

 

Öğrenci sayısını 33 binin üzerine çıkaran üniversitede 3700 civarında uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Rektör Şahin,  “2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler Üniversitemizi ilk 5 tercihi içerisinde göstermiştir. Son 4 yıllık süreçte yeni yatırım ve projeler üniversitemize kazandırılmıştır. Üniversitemizin fiziki koşullarının iyileştirilmesinin yanı sıra uluslararası arenadaki tanınırlığı da artırılmıştır. Üniversitemiz 2018 sonrası birçok uluslararası derecelendirme kuruluşunun sıralamalarında önemli dereceler elde etmiştir. Yine son 4 yıllık süreçte Üniversitemiz bünyesinde 800 civarında yeni personel istihdam edilmiştir. Tüm istihdam süreçleri yasaların gereklerine uygun ve şeffaf olarak yürütülmüştür.” şeklinde konuştu.

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin şunları kaydetti:

 

“REKTÖRLÜK MAKAMI YIPRATILMAK İSTENMİŞTİR”

 

“Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile tayin edildiğim 28 Kasım 2018 tarihinde göreve başladığımda devlette devamlılık ilkesi esas alınarak önceki dönemlerden idari kadroda hizmet vermekte olan Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve Şube Müdürleri değiştirilmemiş olup halen aynı kadro ile üniversitemizde hizmet sürdürülmektedir. Aynı şekilde üniversitemizin akademik kadrosunda idari görev yürüten Dekan, Dekan Yardımcıları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri değiştirilmemiş ve haklarında hiçbir adli-idari olumsuz işlem tesis edilmemiştir. Birinci dönemimin bitmesine yakın bir zamanda Rektörlük makamını yıpratmak için şahsımla ilişkilendirilemeyecek bazı hususlar zorlama ifadelerle kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

 

“ŞABAN CEYLAN’IN İDDİALARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü olarak göreve geldiğim günden itibaren idari ve mali hususlarda açık, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim sergilenmiştir. En son 2021 yılı Sayıştan İncelemesinde üniversitemiz başarılı bir şekilde geçmiştir. Raporlar kamuoyu ile Sayıştay ve resmi kurular tarafından paylaşılmıştır. Eğitim-Bir-Sen Başkanı Şaban Ceylan tarafından yapılan basın açıklamasında ifade ettiği bilgilerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Üniversiteyi yönetmeye tevessül eden sendika yöneticisi bunu başaramayınca agresif bir tutum içerisine girmiş ve gerçek dışı birçok bilgiyi kamuoyu ile paylaşmıştır.

 

“ŞABAN CEYLAN’IN AÇIKLAMALARI HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR”

 

Bu paylaşımı ile ilgili yasal işlemler yapılacaktır. Basın açıklamasından da anlaşılacağı üzere kontrolünü kaybetmiş bir başkan söylediklerinin gerçek dışı olduğunu bildiğinden etkili olabilmek için kaba cümleler sarf etmiştir. Öncelikle eğitimcilere yakışmayan bu ifadeler nedeniyle şahsı şiddetle kınarız. Zafiyetlerle dolu, ‘ayak oyunları, kınıyorum, Anaokulunu yıkan, kendini çok önemli bir adam zannediyor, yeniden Rektör olabilme ihtirası, hezeyan üretenler’ gibi ifadeler kullanan birinin açıklamaları dayanak bulamadığı için saldırganlaşmış ruh halini yansıtmaktadır. Nihai olarak Eğitim-Bir-Sen başkanı açıklamasındaki ‘Benim kötülüğümde bu işte açık konuşuyor olmam.’ ifadesindeki gibi kötüdür.”

 

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]