• 0

30 Eylül 2022, 09:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 35 bin öğrencisi olan üniversite kendi elektriğini üretiyor

Tokat'ta 35 bin öğrencisi olan üniversite kendi elektriğini üretiyor

Prof. Dr. Bünyamin Şahin bu yıl 30'uncu yılını kutlayan Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

GOP üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde “9. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi ” açılış programı gerçekleştirildi.

 

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, bu yıl 30. yılını kutlayan üniversitenin 10 Kampüste 17 Fakülte 13 Meslek Yüksekokul 2 Yüksekokul, 1 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve 1 Devlet Konservatuvarı ile eğitim öğretimi sürdürdüğü ifade etti. Son 4 yıl içerisinde 5 yeni fakülte açıldığını, 3700 uluslararası öğrenci ile 35 bine yakın öğrencinin bulunduğunu ve üniversitenin uluslararası derecelendirme kuruluşlarında önemli dereceler elde ettiğini kaydeden Şahin, son dört yıl içerisinde sürdürülebilir enerji konusunda da önemli atılımlar atıldığını söyledi. Rektör Şahin üniversitenin kendi elektriğini ürettiğini, katı atık tesisi, suların toplanması gibi çevre dostu girişimlerin gerçekleştiğini vurguladı.

 

Üniversite Devlet Konservatuvarı tarafından Jazz Konseri düzenlendi. Konser sonrasında teşekkür belgesi takdimi yapıldı
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]