• 0

28 Eylül 2022, 01:03 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

'Kimin kaç grat olduğu kimin gradosunun hangi seviyede seyrettiği ortada'

'Kimin kaç grat olduğu kimin gradosunun hangi seviyede seyrettiği ortada'

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay arasında yaşanan polemiği kaleme aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay arasında yaşanan polemiği kaleme aldı.

İncesoyluer yazısında "Özdağ'ın yazdıklarına Alpay'ın verdiği cevabı gördüğünüzde kimin kaç grat olduğunu, kimin gradosunun hangi seviyede seyrettiğini anlarsınız" dedi.

İşte, Cemal İncesoyluer'in o yazısı:

Hüseyin Alpay'ın iki şapkası vardır. Biri gazeteci yazar, diğeri siyasetçi. Şuan her ikisini de paralel sürdürüyor. Halen Milliyetçi Sol Parti (Milli Sol) Genel Başkanı olarak siyaset arenasında mücadelesine devam ediyor.

Mevzuya gelmeden önce, yerli ve milli olmanın tüm manasını hücrelerinde hisseden bir arkadaşımın mücadelesine omuz vermek için iki sebebim var.

Birincisi: Bilen bilir, genel bir tavrım var. Tokatlı bir insanın Tokat dışında bir yere gelmesini, bir yerde olmasına hep destek verdim. O kişiyle hiçbir ortak noktam olmasa bile, Tokatlı olmasını yeterli sebep saydım.

İkincisi: Hüseyin Alpay'ın olağan şüpheli olarak gördüğüm Ümit Özdağı rahatsız etmesi, devletin bu isimle ilgili "ölü taklidi" yapıyor olması da, yanında olmamızı gerektirir. Kaldı ki, Hüseyin Alpay bir partinin genel başkanı olmasından öte, yıllara dayanan yol arkadaşlığı yaptığım bir insandır.

Genel Başkan Hüseyin Alpay, bu ülkede yüzlerce gladyo organizesinden birisinin fincancı katırlarını ürküttüğü anlaşılıyor. Yazının sonunda vereceğim Twitter paylaşımlarından bu anlaşılıyor. Ümit Özdağ bir profesör olmasına rağmen; kullandığı hastalıklı dili, kimin ile bir polemiğe girse sırtından ceketi çıkarıp kavgaya davet eden mahalle kabadayılığı, ne MHP de, ne de İYİ Partide "genel başkanlık" ütüpiası olmayınca genel başkan olacağı parti kurması, kendisinin psikojik durumuyla ilgili bir fikir veriyor. Üstelik, Başkan Alpay'ın suç duyurusuyla birlikte Ümit Özdağ'ın bütün trol mangasını harekete geçirmesi de ayrı bir faciadır.

Ümit ÖZDAĞ: Jeopolitik ve istihbarat bilmez, siyasi tarih bilmez, DYÇ tarihi ve Sosyolojisi bilmez, Uluslararası ilişkileri günlük gazeteden manşetten okur ve sonra konuşur. Alpay hiç olmaz ise sus adam zannetsinler. Ben seninle ilgili suç duyurusunda buluşacağım: Tehlikeli cehalet.

Hüseyin ALPAY: İnsanlık bilmez, merhamet bilmez, insana ve hayata dair ne kadar güzel şey varsa ona düşmandır Ümit Özdağ… Gider camide gariban imama bağırır, yoksul mülteciyi horlar, kibirden önünü göremez Ümit Özdağ… Provokasyon ve tertipleri sen bil, biz bilmediklerimizle kalalım!

Şu paylaşımları okuduysanız, kimin kaç grat olduğunu, kimin gradosunun hangi seviyede seyrettiğini anlarsınız.

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]