• 0

26 Eylül 2022, 01:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Büyükbaş hayvancılık eğitim seferberliği başladı

Büyükbaş hayvancılık eğitim seferberliği başladı

Tokat Tarım İl Müdürlüğü tarafından büyükbaş hayvancılığına yönelik eğitim seferberliği başlatıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Tarım İl Müdürlüğü tarafından Çamlıbel Kasabasında Büyükbaş Hayvancılığına yönelik eğitim seferberliği başlatıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tarım İl Müdürü Orhan Şahin şunları kaydetti:

 

"Hayvancılığın ilimizde geliştirilmesi amacı ile Çamlıbel beldesinde yöre çiftçilerimize yönelik Büyükbaş Hayvancılık, Süt Sığırcılığı ve Besi Sığırcılığı eğitimleri Müdürlüğümüz, Çamlıbel Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi organizasyonunda Çamlıbel çok programlı lisesinin toplantı salonunda toplam 160 saat olarak yapılmaya başlanmıştır. Süt sığırı yetiştiriciliği ve besi sığırı yetiştiriciliği olmak üzere toplam 160 saat sürecek olan eğitim seferberliğinde çevre köy ve kasabalardan gelen üreticilere modern hayvancılık, hayvancılık işletme kurulumu, hayvan hastalıkları, besleme, süt hijyeni ve sağlığı, et üretimi konuları başta olmak üzere hayvancılık sektörünün geliştirilmesi ve modern üretime geçilmesi amacıyla eğitim çalışmaları yürütülmektedir. İlk modülü biten eğitimde 32 yetiştiricimiz tamamlamış ve sertifika almaya hak kazanmıştır. Hayvancılık üretiminin büyük önem kazandığı bir dönemde ilimiz hayvancılık potansiyelinin yüksek olduğu Çamlıbel havzasında eğitim ve sertifikasyon ile bölge hayvancılığının daha ileri atılım yapması için çalışmalarımız sürecektir."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]