• 0

13 Eylül 2022, 10:20 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat şehidini dualarla son yolculuğuna uğurladı

Tokat şehidini dualarla son yolculuğuna uğurladı

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde görev yapmakta iken şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl memleketi Turhal'da toğrağa verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İkindi namazını müteakiben Turhal Meydanında İl Müftü Vekili Cabir Çelik tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası, şehidin naaşı Turhal Asri Mezarlığına defnedildi.


İl Müftü Vekili Çelik, cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, şöyle dedi:


"Müntesibi olmakla iftihar ettiğimiz ettiğimiz İslam dininde, Peygamberlik makamından sonra en yüce mertebe şehitlik mertebesidir.Allah Resulü Efendimiz (s.a.v)’de zaman zaman şehit olmayı arzulamış ve şehitliği o kadar mükemmel bir mertebe olarak sahabesine arz etmiştir ki sahabe ve ondan sonraki nesil, şehit olma arzusunu daima kalbinde beslemiştir. Kur’an-ı Kerim’de Yüce Rabbimiz şöyle buyurmuştur: “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.” buyurmaktadır. Gerçekten Allah yolunda öldürülenler asla ve asla ölü olmazlar onlar dava insanlarıdır. Şu bir gerçektir ki Hz. Adem (a.s)‘dan günümüze kadar, hak ve batıl mücadelesi var olmuştur ve devam edecektir. Milletimiz geçmiştem bugüne daima mazlumun ve mağdurun, hakikatin yanında olmuştur. Aziz ve necip milletin evladı da daima hakkın hakikatin, bizi biz yapan değerlerimizin, ezan ve bayrağımızın mukaddesatın yanında yer alacaktır."


Şehidin ebedi istirahatgâhına tevdi edilmesinin ardından, ailesi evinde ziyaret edilerek Kur'an okunup dua edildi.


Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]