• 0

14 Aralık 2017, 07:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Vatandaş Memnuniyeti Olmazsa Olmazımız'

'Vatandaş Memnuniyeti Olmazsa Olmazımız'

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sabahın ilk saatlerinde başladığı mesaisine, Belediye şantiye binasında hizmet veren birimleri ziyaret ederek sürdürdü. Ziyaret ve denetimlerinde açıklamalar yapan Başkan Eroğlu, "Belediye hizmetlerimizin ve birçok çalışmanın odağında vatandaşımız var. Büyük bir aile olan belediyemizin her bir ferdi daha kaliteli hizmet için var gücüyle çalışıyor. Vatandaş memnuniyeti olmazsa olmazımız." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sabah mesaisine Belediye Şantiye sahasında yer alan teknik birimlerden Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etmekle başlayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Alın terlerini Tokat şehrine akıtan personelleri çalışma alanlarına sevk ederek başladık" diyerek, bütün çalışanlara hayırlı işler diledi.

 

Kanal Tokat'ın peyzaj çalışmaları

 

Başkan Eroğlu, beraberindeki başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile saha çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. Eroğlu ilk olarak, Kanal Tokat Projesi peyzaj çalışmaları kapsamında Tokat Belediyesi ekipleri tarafından yapımı devam eden Kayrak Taşı uygulamasını teknik ekibiyle birlikte inceledi.

 

Esentepe Mahallesi'ne yeni açılan yol

 

Daha sonra Esentepe Mahallesi Borsa Ortaokulu arkasında bölge sakinlerinin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla imar planına uygun olarak açılan yeni yolda devam eden çalışmalar ile Bahçelievler Mahallesi Ağbayır Mevkiinde yeni içme suyu hattı ve altyapı hat yenileme çalışmalarını inceleyen Başkan Eroğlu burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2 Km’ye yakın bir alanın altyapısını yenilediklerini belirtti.

 

Başkan Eroğlu yaptığı çalışmada, "Bahçelievler Mahallesi Ağbayır mevkiinde son derece yetersiz olan küçük bir içme suyu hattımız vardı. Hem bölgedeki hemşehrilerimizin talepleri hem gelecekte daha büyüyecek bir mevkii olması sebebiyle buraların alt yapılarını hızlı bir şekilde bitirelim istedik. Toplamda iki kilometreye yakın bir alana tekabül ediyor. Biz bu alanda içme suyu hattını, kanalizasyonunu 200-250’lik hatlarla 20 tane de baca koymak suretiyle buranın alt yapısını düzgün bir hale getireceğiz. Aralık ayındayız, hava soğuk ancak çalışan kardeşlerimizin yürekleri sıcak. Soğuğa rağmen herkes çalışmalarını yaparken derdimiz Tokat diyoruz. Gece gündüz, yaz kış demeden şehrimizdeki bu eksikleri gidermenin tertemiz güzel bir şehri imar etmenin gayreti içerisindeyiz. Bugün belediye ekiplerimiz 24 farklı noktada çalışıyor. Ekiplerimi tebrik ediyorum, hemşehrilerime de hayırlı olması temennisinde bulunuyorum." diye konuştu.

 

Şehit ismi verilen parkı ziyaret

 

Karşıyaka Mahallesi’nde Belediye Meclis Kararı ile Şehit Mehmet Güder’in isminin verildiği parkı inceleyen Başkan Eroğlu, Parkın tamamlanarak çocukların ve halkın kullanımına açıldığını belirtti.

 

Büyük spor kompleksleri yapılmaya devam edecek

 

Büyük spor komplekslerin yapımının devam edeceğini belirten Başkan Eroğlu, "Bizler biliyoruz ki gelecekteki nesillerimiz ne kadar sporla iç içe olursa, ne kadar donanımlı ve bilgili olursa geleceğimizi o kadar güzel gençlere emanet etmiş oluruz. Onun için de bize Belediye olarak bize düşen neyse onu yapmanın derdindeyiz ve sportif anlamda mümkün olduğunca şehrimizin müsait alanlarını basketbol, voleybol, futbol sahalarına çeviriyoruz. Son 3,5 yılda 9 tane halı saha yaptık. 12’ye yakın basketbol sahası yaptık, 5-6 civarında voleybol sahası yaptık. Çok büyük bir spor kompleksini inşa ettik. Belediye olarak şehrimizin spor eksiklerini gideriyoruz. Önümüzdeki güzlerde de inşallah yine halı sahalar yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Sahadaki çalışan personellerle de kısa süre sohbet eden Başkan Eroğlu, "Tokat Belediyesi olarak gece gündüz demeden hizmete devam ediyoruz. Gerçekleştirilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Belediye hizmetlerimizin ve birçok çalışmanın odağında vatandaşımız var. Büyük bir aile olan belediyemizin her bir ferdi, daha kaliteli hizmet için var gücüyle çalışıyor. Vatandaş memnuniyeti, olmazsa olmazımız. Bunun için özveriyle çalışan tüm personellerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Belediye, EyüpEroğlu,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]