• 0

27 Kasım 2017, 19:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Dinimizi Bilmediğimizden Kadınlara Kötü Davranılıyor'

'Dinimizi Bilmediğimizden Kadınlara Kötü Davranılıyor'

"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü" vesilesi ile Tokat Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür Merkezi'nde kadına yönelik şiddetin tanımı ve şiddet türleri anlatıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü" dolayısıyla, Tokat Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür Merkezi’nde kadınlara seminer verildi. Seminere konuşmacı olarak katılan Tokat İl Müftülüğü’nden Hacer Şahin, ‘İslam’ın kadına verdiği önem ve kadının değeri’ konusunda görüşlerini açıkladı.

 

Karşıyaka Hanımeli Kültür Merkezi Müdiresi Seher Delen’in "hoşgeldiniz" konuşmasının ardından Hacer Şahin, İslam’ın kadına verdiği değeri anlattı. Avrupa’da 1700’lü yıllara kadar kadının ruhu var mı yok mu, ya da kadın insan mı değil mi bunun tartışmasının yapıldığını, Çin’de kadının insan yerine konup isim bile verilmeyerek sayıyla belirtildiğini anlatan Şahin, konuşmasında şu görüşleri savundu:

 

"Kadın da aynı erkek gibi Allah’ın bir kuludur. Allah katında sorumludur. İyilikler yaptıysa cennete, kötülükler yaptıysa cehenneme gidecektir. Bunun kuralını koyan rabbimizdir. Cenab-ı hak katında kadın da erkek de kul olarak eşittir. Peygamberimiz Hz. Muhammed, hadisi şerifinde 'Sizin en hayırlınız kadınlarına karşı en iyi davrananızdır' buyuruyor. Kadından yana pozitif ayrımcılık Peygamber Efendimizin hayatından bize gelenler. Bugün kadına yönelik şiddeti konuşuyorsak, geceleri yastığında ağlayarak uyuyan kadınlar varsa biz yeteri kadar peygamberimizi tanımıyoruz. Müslüman toplumumuzda camiye gideni de gitmeyeni de, namaz kılanı da kılmayanı da kadının değerini bilmiyorsa, biz dinimizi bilmediğimizden."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Konferans, Kadınlar,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]