• 0

24 Kasım 2017, 07:35 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

OSB’lere Reform Paketi Hakkında Bilgi Verildi

OSB’lere Reform Paketi Hakkında Bilgi Verildi

'Üretim Reform Paketi Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı' yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

01 Temmuz tarihli ve 30111 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve “Üretim Reform Paketi” olarak bilinen 7033 sayılı "Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine Dair Kanun" ile Organize Sanayi Bölgeleri Tüzel Kişiliklerine ve OSB'lerde faaliyet gösteren işletmelere getirilen yenilikler ve sağlanan teşvikler hakkında, OSB Yönetim Kurulları bilgilendirildi. 
 
Tokat Teknopark AŞ’de gerçekleştirilen toplantı öncesi konuşan Vali Toraman, Tokat'ın ekonomik yapısı ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksine ilişkin verileri paylaşarak ilde üretim, istihdam ve ihracatın arttırılmasının önündeki engellerin tespit edilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Müteşebbis Heyet Başkanlığını yaptığı OSB'lerin mevcut durumlarının değerlendirilmesi ile birlikte ihracat, lojistik ve sektörel bazda yapılacak toplantılar ile değerlendirmelere devam edileceğini söyledi.
 
Ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, OSB'lerin mevcut durumu ve OSB'lerden beklentiler hakkında kısa bilgi verdi.
 
Bakanlık Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü uzmanlarından Hilmi Adnan Yüksel ise, 01 Temmuz 2017  tarihinde yürürlüğe giren 7033 sayılı kanun ile OSB tüzel kişiliklerine getiren yenilikler, OSB'lerdeki işletmelere sağlanan teşvik ve muafiyetler ile OSB'lerde kurulacak teknik kolej/meslek yüksek okullarının kredilendirme koşulları  konularını içeren sunum yaptı.
 
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen ise, OSB'lere sağlanan destekler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
 
Programın son bölümünde ise, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi TTO ile Tokat, Erbaa, Niksar, Turhal ve Zile OSB Yönetimleri arasında “İşbirliği Protokolü” imzalandı.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, OSB, Toplantı,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]