• 0

24 Kasım 2017, 07:23 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Alpay'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Alpay'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından itibaren "Öğretmenler Günü" olarak kutlandığını belirten Alpay, öğretmenlik mesleğinin dünyanın en kutsal görevlerinden biri olduğuna vurgu yaptı. Öğretmenlerin birçok mesele ile karşı karşıya olduklarına dikkat çeken Alpay, başta okullarda yaşanan şiddet olayları olmak üzere güvenlik ve idari sorunların mutlaka çözülmesi gerektiğini bildirdi.

 

Başkan Alpay açıklamasında, öğretmenlerin birçok sorunlarının bulunduğunu belirterek, "Ekonomik sorunları çözülmemiş, yıllardır dillendirdikleri talepleri yerine getirilmemiş olan öğretmenleri yalnız 24 Kasım'larda anımsamak, öğretmenlere yapılacak en büyük saygısızlık olacaktır. Eğitim sendikalarının öğretmenlerin yaşam ve çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik talepleri dikkate alınmalı, öğretmenlerimizin sorunları çözüme kavuşturulmalıdır." dedi.

 

Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve yalnız öğretmenlerdir" sözünü de hatırlatan Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenleri Günü'nü kutlayarak,  başta şehit öğretmenler olmak üzere, ebediyete intikal eden eğitim emekçilerini de rahmet ve saygıyla andıklarını sözlerine ekledi.

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]