• 0

17 Ocak 2022, 09:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta öğrenciler 'kitap okuyarak hayata meydan okuyacaklar'

Tokat'ta öğrenciler 'kitap okuyarak hayata meydan okuyacaklar'

'Meydan Oku Kitap Oku Projesi'ne start verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliği'nin himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kitap Tokat Projesi" kapsamında, 26 Haziran Ortaokulu ve 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, "Meydan Oku Kitap Oku" projesini hayata geçirdi.

Proje ile salgın sonrası hızla dijitalleşen öğrenme ortamında öğrencilerin ilgi ve dikkatlerini kitap okuma faaliyetine daha fazla odaklamak ve bu konuda farkındalıkları sosyal medya ve diğer medya organları aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaştırmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında ayrıca, kitap okumayı daha eğlenceli hale getirmek, öğrencilerin farklı okullardan veya farklı illerden paydaşları ile iletişimlerini artırmak, motivasyon düzeylerini artırmak, ailelerin konuya ilgilerini daha fazla çekebilmek, kitaplar üzerine öğrenciler arası değerlendirme ortamları oluşturmak, yaşanan yörenin tarihi ve kültürel ortamlarını tanıtmak da hedefleniyor.

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]