• 0

17 Ocak 2022, 09:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta süt işleme ve paketleme tesisi kuruluyor

Tokat'ta süt işleme ve paketleme tesisi kuruluyor

'Çiftlikten Sofraya Sağlıklı Süt Projesi' kapsamında Süt İşleme ve Paketleme Tesisi açılacak. Vali Balcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Tokat'ımızın verimli ve değerli ovalarından beslenen hayvanlarımızdan elde ettiğimiz süt, yoğurt, peynir ve tereyağı yapılacak." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter PaylaşSüt İşleme ve Paketleme Tesisi çalışmaları hakkında bilgi veren Tokat Valisi Ozan Balcı şu ifadeleri kullandı:

"Sütlerin nihai tüketiciye sağlıklı koşullarda ulaştırılması, insanlarımızın sağlıklı kaynağı belli süt tüketimi amacıyla, ilimizde Tokat Valiliğimiz koordinesinde, yetiştiricilerimizle birlikte süt işleme ve paketleme tesisi kuracağız. Bu tesisle üreticilerden elde edilen sütler pastörize edilip paketlenerek, insanlarımızın tüketimine sunulacaktır. Amacımız çiftlikten sofraya kaynağı belli sağlıklı süt arzını sağlamaktır. İkinci aşamasında yoğurt, peynir, kaymak, tereyağı ve süt ürünleri elde edilecektir. Valilik, Belediye, Ziraat Odası, Ticaret Sanayi Odası, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü destekleri ile kooperatifimiz vasıtasıyla TKDK hibelerinden yararlanarak, çiftçimizin ürettiği sütlerin toplanarak pastörize edilmesi, depolanması, işlenmesi, süt ürünleri elde edilmesi ve vatandaşa sunulması için modern bir süt toplama, pastörize etme, işleme, paketleme tesisi kuracağız. Böylece vatandaşlarımız, özellikle de ülkemizin geleceği çocuklarımız memleketimizin değerli süt ürünleriyle beslenmiş olacak. Tüketicilerimize sağlıklı süt içireceğiz. Tokat'ımızın verimli ve değerli ovalarından beslenen hayvanlarımızdan elde ettiğimiz süt, yoğurt, peynir, tereyağı yapılacak."

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]