• 0

15 Ocak 2022, 15:49 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY HABERLERİ Haberi yazdır

'Ecevit'in maddi mirasıyla sefa sürenlerden olmadık'

'Ecevit'in maddi mirasıyla sefa sürenlerden olmadık'

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay, "Bülent-Rahşan Ecevit çiftinin maddi mirasını talan edenlerden ve mirasyedi anlayışıyla caka satanlardan olmadık, olmayacağız da" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Barış ve Eşitlik Partisi kongreye gidiyor. Demokratik Sol Parti’nin 2019’daki kongresinde genel başkan adayı olan gazeteci Hüseyin Alpay’ın kurduğu Barış ve Eşitlik Partisi 1. Olağan Kurultay gerçekleştirecek.
 
DSP’nin 2019 yılındaki kurultayında eski genel başkan Zeki Sezer’in de desteklediği gazeteci Hüseyin Alpay’ın adaylığının önünün kesilmesi üzerine ilk olarak kurultay sonrasında Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP)yeniden açılmıştı. Hüseyin Alpay’ın genel başkanlığında yeniden açılan DSHP’ye, Önder Aksakal liderliğindeki DSP’nin isim itirazı üzerine parti adını Barış ve Eşitlik Partisi (BEP) olarak değiştirmişti.
 
“Bülent-Rahşan Ecevit çiftinin maddi mirasını talan edenlerden, mirasyedi anlayışıyla caka satanlardan olmadık, olmayacağız da
 
DSP’den ayrılarak Rahşan Ecevit’in kurucusu olduğu partide yeniden örgütlenen muhalifler, şimdi de Şubat 20222’de 1. Olağan Kongre yapacak. Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Alpay “Ecevit’in Demokratik Sol ilkelerinden uzaklaşan DSP’den ayrılarak, Bülent-Rahşan Ecevit çiftinin manevi mirasını taşımaya sonuna kadar devam edeceğiz. Ecevitlerin manevi mirasını temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bülent-Rahşan Ecevit çiftinin maddi mirasını talan edenlerden, mirasyedi anlayışıyla caka satanlardan olmadık, olmayacağız da. Demokratik Sol ilkeler BEP’te sonsuza kadar yaşayacak.” açıklamasını yaptı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY HABERLERİ Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Tokat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]