• 0

21 Kasım 2017, 14:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Alpay'dan GOP Üniversitesi Açıklaması

Alpay'dan GOP Üniversitesi Açıklaması

Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin hakkında ortaya atılan iddialar hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Alpay açıklamasında, "Mustafa Şahin başarılı bir Rektör ve Üniversitemizi marka Üniversite yapan değerli bir akademisyendir." diye konuştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin hakkında ortaya atılan iddialar hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Alpay açıklamasında Tokat GOP Üniversitesi’nin Türkiye’nin başarılı üniversitelerinden olduğuna dikkat çekerek, “Sayın Rektörün şahsında böylesine güzide bir eğitim yuvasını itibarsızlaştırmanın kimseye bir faydası yoktur.” dedi.


“Madem elinizde belgeler vardı şimdiye kadar neden beklediniz?”


Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, GOP Üniversitesi yerleşkesinde yaşanan bir olay üzerinden Rektör Mustafa Şahin hakkında çeşitli iddiaların ortaya atıldığını, ancak bu iddiaların hiçbir hukuki karşılığının bulunmadığını söyledi. Alpay, “Madem iddialarınız var ve elinizde belgeler olduğunuzu söylüyorsunuz, şimdiye kadar bu iddialarınızı yargıya taşımayıp, şimdi gündeme getirmeniz doğru bir yaklaşım değildir. Elinde belgesi ve bilgisi olup da bunu devletin yetkili kurumlarıyla paylaşmayanlar da sorumluluk sahibidir. Kaldı ki Sayın Mustafa Şahin, başarılı bir Rektör ve Üniversitemizi marka Üniversite yapan değerli bir akademisyen olarak Tokat’a hizmet eden önemli bir isimdir.” ifadelerine yer verdi.


Kurumları ve kişileri itibarsızlaştırmanın kimseye bir fayda getirmeyeceğinin altını çizen Alpay, açıklamasında şöyle dedi:


“Şehrin ve kurumların itibarına gölge düşmemeli”


“Sayın Rektörün şahsında böylesine güzide bir eğitim yuvasını itibarsızlaştırmanın kimseye bir faydası yoktur. Tokatlılar olarak GOP Üniversitemizin şehrin marka değeri olduğu bilinci ile hareket etmeli, meselelerin boyutu ne olursa olsun diyalog ve uzlaşı ile sorunlarımızı çözmeye çalışmalıyız. Gerçekliğinden kuşku duyulan ve somut hiçbir delil bulunmayan iddiaları kamuoyu ile paylaşmadan önce iyi düşünülmeli, şehrin ve kurumların itibarı göz önünde bulundurularak açıklama yapılmalıdır.”
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]