• 0

29 Haziran 2017, 15:26 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Hüseyin Alpay'dan 26 Haziran Mesajı

Hüseyin Alpay'dan 26 Haziran Mesajı

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve manevi fedakârlığını sunmuş, Cumhuriyet'in ilanından sonra da büyük Atatürk'ün yanında yer alarak farkını ortaya koymuştur." dedi...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, "Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve manevi fedakârlığını sunmuş,  Cumhuriyet'in ilanından sonra da büyük Atatürk'ün yanında yer alarak farkını ortaya koymuştur.” dedi.
 
“TOKATLILAR GAZİ PAŞA’YA SAHİP ÇIKTI”
 
Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Atatürk'ün Tokat'a ilk geliş tarihi olan 26 Haziran 1919'un 98'inci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Atatürk'ün Türk Kurtuluş Savaşı'nın çileli yolunda uğradığı yerlerden biri olan Tokat'a, yaşamı boyunca defalarca gelmesi bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Tokatlının kendisine İstanbul hükümetinin tutuklama kararına karşın Gazi Paşa’ya sahip çıkması ve O’nun etrafında kenetlenmesi, Kurtuluş Savaşı’nın da seyrini değiştirmiştir.” İfadelerini kullandı.
 
Alpay, 26 Haziran tarihinin önemli bir tarih olduğunun altını çizerek şunları kaydetti:
 
“26 HAZİRAN HAK ETTİĞİ ÖNEMLE KUTLANMALI”
 
"Bu tarih, Tokatlının büyük Atatürk'le olan ilk büyük buluşması ve onu Kurtuluş Savaşı'nda yalnız bırakmayarak omuz omuza yanında olduğunu ilan etmesi bakımından önemli bir tarihsel olaydır. Tokat, Kurtuluş Savaşı'nın her kademesinde maddi ve manevi fedakârlığını sunmuş, Cumhuriyet'in ilanından sonra da büyük Atatürk'ün yanında yer alarak farkını ortaya koymuştur. 26 Haziran 1919'un 98’inci yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Tokatlı kahramanlarımızı rahmetle anıyor, 26 Haziran tarihinin hak ettiği önemle, daha görkemli törenlerle kutlanmasını bir kez daha önemle rica ediyoruz.”
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]