• 0

24 Kasım 2021, 09:30 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Asgari ücret emekçileri memnun edecek bir rakam olmalı'

'Asgari ücret emekçileri memnun edecek bir rakam olmalı'

Hak-İş Tokat İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir 2022 için belirlenecek asgari ücret rakamının, asgari ücretle çalışan bütün emekçileri memnun edecek bir rakam olmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Resul Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Çalışanları enflasyona ezdirmeyecek yeni bir asgeri ücreti iktidarıyla, muhalefetiyle, emek örgütleriyle hep birlikte oluşturmamız gerekiyor.” dedi.

HAK-İŞ ve sendikalarının demokratik emek örgütleri olduğunu söyleyen Demir, demokratik sendikacılığı ülke demokrasisinin geleceği için önemli gördüklerini vurguladı. Resul Demir, "Bir ülkede sendikal hareket ne kadar demokratik, ne kadar güçlüyse demokrasi de o kadar güçlüdür. Sendikalar demokrasinin en temel taşlarından biridir. HAK-İŞ temsil ettiği dünya, değerler,taya koyduğu ilkeleri, hedefleri, dünden bu güne gerçekleştirdiği faaliyetleriyle bu sorumluluğu en fazla üstlenmesi gereken örgüt olmuştur." ifadelerini kullandı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]