• 0

24 Kasım 2021, 09:19 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Öğretmenler ülkenin geleceğini aydınlatıyor'

'Öğretmenler ülkenin geleceğini aydınlatıyor'

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Tokat Valisi Ozan Balcı, "Bir çivi nasıl bir orduyu kurtarıyorsa, tek bir öğretmen de binlerce yüreğe ışık tutarak bir ülkenin geleceğini aydınlatabilmektedir." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Ozan Balcı mesajında şu ifadeleri kullandı:
 
"Çocuklarımızın yarına hazırlanmasında, her alanda gelişmesinde anlamlı ve önemli katkıları olan öğretmenlerimiz, eğitim önceliğidir. Başarılarını devletimizin ve milletimizin başarısı olarak gördüğüm, onlara her zaman destek vermekten ve yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyduğum öğretmenlerimiz, aydınlanma, gelişme ve ilerleme çabalarımızın en büyük güvencesidir.
 
Emek, özveri, sabır ve hoşgörü anlayışıyla görev yapan, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi bağları kuran öğretmenlerimiz, yeni nesiller için adeta bir yol gösterici, birer rehber gibidir. Öğretici kimliğiyle yeni kuşakları bilgi ve beceriyle donatıp yetiştiren öğretmenlerimiz, üstlendikleri bu kutsal görev dolayısıyla her toplumda özel ve saygın bir konuma sahiptir.
 
Cumhuriyet’imizin 100. yılına emin adımlarla ilerlerken koyduğumuz yenilikçi, barışçı, ilerlemeci tüm hedeflerimize ulaşmak; fedakâr eğitim ordusunun yetiştireceği araştırmacı, sorgulayıcı, özgüven sahibi, üretken, milli ve manevi değerlerine bağlı ve en önemlisi güzel ahlak sahibi gençlerimizle mümkün olacaktır. Milletimizin yüz akı öğretmenlerimize dünyayı algılayan analitik düşünen, sorgulayan, konulara eleştirel bakabilen, kafasını kalbini vicdanını kullanabilen cesur, memleketinin, milletinin geleceğini dizayn edebilen yiğit Türk gençliğini yetiştirmekte çok büyük görevler düşmekte ve bu görevli de layıkıyla yerine getirmektedir. İşte bu sebeple görev ve sorumluluğun bilincinde olan eğitim ordusunun değerli neferleri, belki hepimizden daha fazla yorulmak, daha fazla terlemek durumundadır. Bir çivi nasıl bir orduyu kurtarıyorsa, tek bir öğretmen de binlerce yüreğe ışık tutarak bir ülkenin geleceğini aydınlatabilmektedir. Onlara bu zorlu ve kutsal görevde ihtiyaç duyacakları desteği sağlamak ise hepimizin görevidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, aileleriyle ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum."
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]