• 0

17 Kasım 2017, 07:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Devlet Hastanesi'ne Taş Kırma Makinesi İstedi

Devlet Hastanesi'ne Taş Kırma Makinesi İstedi

Tokat'ın sağlık sorunlarını dile getiren Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Devlet Hastanesi'nin bölgesel bir hizmet verdiğine vurgu yaparak, "Bir bölüm hastalar cihaz olmadığından kulak, burun, boğaz ve göz ameliyatları için mikroskop eksikliğinden farklı illere sevk edilmektedir." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Kadim Durmaz, Sağlık Bakanlığı 2016 Kesin hesap ve 2018 yılı bütçe görüşmelerinde Tokat’ın Sağlık sorunlarını dile getirerek, taleplerini sıraladı.

 

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz yaptığı konuşmada, "Orta yaş nüfusuna sahip, bu iktidar döneminde Anadolu’nun en çok göç veren illerinden biridir. Ama göç veren illerin de kaderi, orta yaş ve ileri yaştaki nüfus sayısı oldukça yüksektir. Bu anlamda; Tokat’ın sağlıklı hayat merkezine ihtiyacı vardır. Ağız ve diş sağlığı gezici aracımız da yoktur. Mobil sağlık aracından da yoksunuz." diye konuştu.

 

Tokat Devlet Hastanesinin otopark noktasında çok ciddi sıkıntıları olduğunu söyleyen Durmaz, "Bazen ambulanslar dahi girip çıkmakta zorlanmaktadır. Tokat merkezde Niksar yolu kavşağında Sağlık Müdürlüğüne ait bir alan var. Buraya sağlıklı yaşam merkezi yapılabilir. Erbaa, Niksar, Turhal ve Zile ilçemizde Sağlıklı Yaşam Merkezine ihtiyaç var. Tokat Devlet Hastanesi, bildiğiniz gibi, bölgesel bir hizmet vermektedir. Yozgat Çekerek'ten tutun, Ordu, Akkuş, Ünye’ye ve Amasya’nın bir bölümüne kadar hastalar Tokat’a gelmektedir. Sayın Bakanım, o güzel hastanenin uzun yıllardır talep etmesine karşın taş kırma makinesi yoktur. Ultrason ve Eko cihazı noktasında ihtiyaçları vardır. Bir bölüm hastalar cihaz olmadığından kulak, burun, boğaz ve göz ameliyatları için mikroskop eksikliğinden farklı illere sevk edilmektedir. Tokat Devlet Hastanesinde Beyin Cerrahi ve Kadın Doğum uzmanımızda ciddi açığımız vardır." ifadelerini kullandı.

kadim durmaz ile ilgili görsel sonucu
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Hastane, KadimDurmaz,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.039 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]