• 0

19 Kasım 2021, 13:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Reşadiye'ye 'dumansız fabrika' yapılıyor

Reşadiye'ye 'dumansız fabrika' yapılıyor

Reşadiye'ye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde 80 yataklı uygulama oteli yapılıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Reşadiye'ye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde 80 yataklı uygulama oteli yapılıyor. Uygulama otelinin 2022 yılında faaliyete geçmesi ve dumansız fabrika gibi faaliyetini sürdürmesi hedefleniyor.
 
Arsa teminini Reşadiye Belediyesi tarafından sağlanan uygulama otelinin projesi ve ödenek tahsisi tamamlandı. Ayrıca Reşadiye Termal otelin üst tarafında bulunan yaklaşık 20 dönümlük arsaya yapılacak uygulama otelinde, termal kaplıca suyundan da yararlanılacak.
 
BÖLGEYE CANLILIK SAĞLAYACAK
 
İlçenin E5 kara yolu üzerinde olması, konaklama ve barınma için önem arz ediyor. Zinav Gölü, Kurt Gölü, yaylaları ve birçok mesire yerlerinin bulunması burayı cazibe merkezine dönüştürüyor. Okulun bünyesinde kurulacak döner sermaye ile işletilmesi planlanan uygulama otelinin, bölgece ekonomik ve turistik canlılık sağlaması amaçlanıyor.
 
Ayrıca, okulun bünyesinde, Elektrik, Elektronik alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Eğitim merkezi ile bölgeye hizmet veriyor. Bunların dışında Reşadiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı da açıldı.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.100 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]