• 0

18 Kasım 2021, 10:32 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Sağlık çalışanları şiddeti değil saygıyı hak ediyor'

'Sağlık çalışanları şiddeti değil saygıyı hak ediyor'

Sağlık-sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar sağlık görevlilerine yönelik şiddeti kınayarak tedbir alınmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sağlık-sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, birkaç gün önce GOP Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan bir personelin hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmasını kınadı. Mantar yaptığı açıklamada, “Sağlık çalışanları şiddeti değil saygıyı hak ediyor” dedi.
 
Sağlık-sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar şunları kaydetti:
 
“İki gün önce GOP üniversite hastanesinde çalışan bir personelimiz hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Pandemi süreci başladığından bu yana, çoğu zaman insanların evinde çıkamayacak durumda oldukları zamanda bile sağlık çalışanları görevleri gereği sahada görevlerini en iyi şekilde görevlerini yerine getirmeye çalıştılar. İşimiz artarken, riskimiz artarken sağlık çalışanlarına da uygulan şiddetin artmış olması sağlık çalışanlarının çalışma hevesini kırmaktadır. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanması demek halkın daha iyi sağlık hizmeti alması önünde bir engeldir. Hastaların hakkını korumak için, başka hasta tarafından şiddete uğramak biz sağlık çalışanlarına yapılan en büyük haksızlıktır.
 
Pandemi sürecinde üniversite hastanesine müracaat eden hasta sayısı pandemi öncesine göre 5 kat çoğu birimlerde 10 kat artmıştır. Çalışan sayısı ve gelirimiz yerinde saymış, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet artmıştır. Sağlık çalışanları şiddeti değil saygıyı hak ediyor. Şifa dağıtan eller şiddeti değil saygıyı hak ediyor. Çok şey mi istiyoruz anlamakta zorlanıyoruz. Bugün buradan yetkililere sesleniyoruz sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet artık bıçak kemiğe dayandı seviyesindedir. Şiddeti uygulayan kişilere biran önce caydırıcı tedbirler alınız.
 
*Şiddet uygulayan kişiler bir kez daha sağlık kuruluşuna geldiğinde kolluk kuvvetleri kontrolünde gelmesini istiyoruz.
 
* Şiddet uygulayan kişi bir daha sağlık kuruluna geldiği zamanda sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanma hakkı olmasın.
 
*Burada ki kurum yetkililerine sesleniyoruz, çalışanların çalışmakta olduğu birimlerinde fiziksel şiddet uygulamak isteyen kişilere karşı tedbir alınsın, güvenlik tedbirlerinde birilerinin zafiyeti olduğu ortadadır bu yönde mutlaka tedbir alınsın.
 
Bu hastanede ekonomik yönden ve hizmet yönünde bir başarı varsa, hiç kimse kusura bakmasın burada aslan payını sağlık çalışanları arkadaşlarımız hak ediyor. Korona ile mücadele etmede ciddi bir başarı varken hiç kimse kusura bakmasın bu başarı bu çalışanların eliyle yapılmıştır. Yine sağlıkta dönüşümle birlikte iktidarı muhalefeti herkes meydanlarda halkın sağlık hizmetlerinden olan memnuniyetinden bahsediyor, kimse kusura bakmasın, bu başarı bu çalışanların eliyle yapılıyor. İki gün önce burada meydana gelen olayı kınıyor, bu olayların bir daha olmamasını temenni ediyorum.”
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.064 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]