• 0

15 Kasım 2021, 10:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Çocuklar, gençler ve kadınlar için Kültür Merkezi yapılacak

Çocuklar, gençler ve kadınlar için Kültür Merkezi yapılacak

8-14 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla Tokat'ta bir program düzenlendi. Programda bir konuşma yapan Vali Ozan Balcı, "Çocuklar için bir büyük iş daha yapacağız. Bir kültür merkezi yapılacak. Yakında onun da ihalesine çıkacağız. Bu merkez özellikle çocukların, gençlerin ve kadınların kullanımında olacak." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Programda çocuklara kitap okundu. Ayrıca Vali Dr. Ozan Balcı, kütüphaneye gelen çocuklara kitap hediye etti. Kütüphaneyi en işlevsel şekilde kullanan bir öğrenci de ödüllendirildi.

Etkinlikte konuşan Vali Ozan Balcı, şunları söyledi:

"İnşallah 5-6 ay içerisinde Tokat Halk Kütüphanesi bitmiş olacak. 100'ü z kütüphane olmak üzere okullarımıza 180 kütüphane kazandırdık.152 okulumuzda kütüphane yapımı ve planlaması devam ediyor.Milli Eğitim Bakanımızın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlattığı kütüphanesiz okul kalmayacak kampanyası kapsamında nihai hedefimiz hiçbir okulumuzun kütüphanesiz kalmaması. Ayrıca Niksar, Reşadiye, Başçiftlik, Almus, Yeşilyurt ve Pazar kütüphaneleri de yeniden yapılıyor. Kitaba büyük önem veriyoruz. Her gün bir saat kitap okuma günü Tokat’ta. Bu da çok önemli. Bunun dışında da kitap okuma sevgisini çocuklarımıza aşılamak yılda 4 tane büyük etkinlik düzenliyoruz. Valiliğin koordinesinde öğretmenlerimizin yürüttüğü bir başka çalışma ile de PTT aracılığı ile çocuklarımızın evlerine kitap gönderiyoruz. Aileler kitaptokat.gov.tr’ye girip çocuklarına istedikleri kitabı seçebiliyorlar. Bu kitapları posta memurlarımız çocukların evlerine bırakıyor.

Kitaba ilişkin tüm işleri çok seviyoruz. Ayrıca yine öğretmenlerimiz köy çocuklarına kitap götürüyor. Kitap okuma üzerine birçok yarışmalar düzenleniyor. Bu tür çalışmalarımız da çok güzel gidiyor. Emeği geçen kütüphanecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Kitabın başkenti Tokat demiştik. Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için daha çok destek vermeye devam edeceğiz. Ayrıca çocuklar için bir büyük iş daha yapacağız. Bir kültür merkezi yapılacak. Yakında onun da ihalesine çıkacağız. Bu merkez özellikle çocukların, gençlerin ve kadınların kullanımında olacak. İnşallah bilim merkezinin de temellerini atacağız. O da çocuklarımızın geleceği için çok önemli."
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.189 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]