• 0

09 Kasım 2021, 10:47 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Bizim küfürbazımız 'İYİ'dir!

Bizim küfürbazımız 'İYİ'dir!

Gazeteci-yazar Hüseyin Alpay şehit yakınının bacısına küfren Lütfü Türkkan'ı ve ona tepki göstermeyen partileri yazdı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Geçtiğimiz hafta İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan’ın bir şehit yakınının bacısına küfretmesi gündemi belirledi. Keşke gündemi belirleyen başka bir gelişme olsaydı. Ama maalesef bu galiz küfür günlerce konuşuldu, konuşulmaya da devam ediyor.
 
İyi Parti küfürbaz milletvekilini Grup Başkan Vekilliği görevinden aldı. Ama Cumhurbaşkanı başta olmak üzere toplumun geniş bir kesimi bu görevden almayı yeterli bulmadı. Milletvekilliğinden istifasını istenen Lütfü Türkkan’ın buna yanaşacağını sanmıyoruz ama elbette ona yönelik tepki sahiplerinin bir süre daha bunu gündemde tutacakları görülüyor.
 
Burada esas mesele toplumun bu açık ve galiz küfür karşısında gösterdiği “ortak” tepkinin, Millet İttifakı’nı oluşturan CHP, Saadet, Deva ve Gelecek Partileri tarafından gösterilmeyişi gerçeğidir. “Dün X işadamı milletin … koyacağım demişti, şimdi de bizim Lütfü dedi ne var bunda!” mealine gelecek açıklamaları gördük üstelik.
 
Yerel siyasette “hemen her konuda üstün bilgi sahibi olan” CHP Milletvekili başta olmak üzere, CHP’nin İl Başkanı, ilçe başkanları, Saadetçiler, Deva ve Gelecek Partilerinden kimsenin gıkı çıkmadı. “sükûtun ikrardan geldiğini” bilen bir nesiliz biz. Demek oluyor ki genel merkezler gibi Tokat’ta da yerel siyasetçiler, Lütfü Türkkan’ın küfrünü görmezden gelerek, “sükût ikrardan gelir” atasözünü doğrulamış oldular. (Atasözünün ne anlama geldiğini bilmeyenler, sözlüğe/internete bakabilir!)
 
İşte Türk siyasetini tıkayan, güvenilmez yapan, siyasetçinin de itibarını zedeleyen bu tutumdur. “Senin hırsızın/benim hırsızım” ikilemindeki tepkisizliğin sahipleri, şimdi de “senin küfürbazın/benim küfürbazım” ikilemindeler. Oysa hırsız hırsız, küfürbaz da küfürbazdır. Eğer bir şehit yakınının bacısına varana kadar küfür edebilmeyi kendinde hak olarak gören biri varsa, bu kişi siyasi görüşü, mezhebi-meşrebi, etnik kökeni ne olursa olsun ahlaksızın önde gidenidir.
 
Dün sosyal medya hesabımdan şöyle yazmıştım: “Siyasi ve beşeri ahlak; küfür, tehdit ve zorbalık nereden gelirse gelsin ona karşı durmayı gerektirir. Malum partinin malum genel başkan yardımcısının galiz küfrünü görmezden gelip kınamayan, ileride bir gün kendi başına böyle bir şey gelirse, başkalarından da kınama beklemesin. Anaya-bacıya-eşe küfreden kim olursa olsun şerefsizdir.”
 
Tam da bu işte:
 
Birine yapılan haksızlığın hepimize yapıldığını kabul ederek bu son olayda da tepki göstermeliydiler. Ama yapmadılar bunu, yapmıyorlar da. Dün X işadamı kendi iş arkadaşları için o sözü söylediğinde bunu maksatlı olarak toplumun geneline yaydılar, sanki milletin tümüne küfretmiş gibi. Buna rağmen o gün de çıktık ve açık sözlerle o işadamına en sert tepkiyi gösterdik. Amasız-fakatsız yaptık bunu. Bizim o gün gösterdiğimiz tepkiyi bugün kerameti kendinden menkul adamlar şehit yakını için göstermiyorlar.
 
Kısaca, ayıp ediyorlar.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]