• 0

14 Ekim 2021, 14:09 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

'Fetö'nün adamlarını istihbaratın başına Meral Akşener getirdi'

'Fetö'nün adamlarını istihbaratın başına Meral Akşener getirdi'

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Ulusal Kanal'daki 'Çıkış Yolu' programında gazeteci İsmet Özçelik'in konuğu oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülke gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Dr. Doğu Perinçek, “FETÖ’nün adamlarını istihbaratın başına getirmiştir Meral Akşener, Türk Ordusu’nun içine kulak yerleştirdi, bizzat Başbakan açıklamıştı bu tür işlerde olduğunu.” dedi.
 
Perinçek “Siyasi cinayet üç beş adamla olacak bir şey, onun için PKK, DEAŞ gibi örgütlere yaptırabilirler. Ben de o zaman Kılıçdaroğlu'nun yakasına yapışırım, Meral Akşener'in yakasına bir kez daha yapışırım.” diye konuştu.
 
“Siyasi cinayetler” tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, şunları kaydetti:
 
“MERAL AKŞENER İSTİHBARATIN BAŞINA FETÖ'CÜLERİ GETİRDİ"
 
“Mehmet Eymür MİT’in Operasyon Dairesi başkanıydı, bütün o siyasi cinayetler döneminde başlıca suçlulardan, MİT içindeki CIA MOSSAD ekibinin iki liderinden birisi. Bu tartışma giderek büyüyor, önce Eymür sonra Kılıçdaroğlu ve İyi Parti topa girdi. Nedir bu siyasi cinayetler, ben de onlara şimdi şunu söylüyorum kim yapacak? 15-16 Temmuz gecesi o siyasi cinayet kadrosu ezildi. FETÖ gladyosunun bir kısmı hayatını kaybetti, TSK’nın ayakları altında kaldı, Türk polisinin ayakları altında kaldı. Bir kısmı da hapishanelere girdi, kilitlerin altında yaşıyor. O hapishaneden mi çıkıp yapacaklar? Acaba kenarda köşede kalmış kalıntıları mı var yoksa bunu PKK, DEAŞ gibi bir takım terör örgütlerine mi yaptıracaklar. ABD güdümünde olan Biden tayfasının bunu gündeme getirmesi çok ilginç, bunlar hükümetin can güvenliğini sağlayamadığı, asayişi sağlayamadığı ortamları oynuyorlar. Arkada kalan dönemdeki bütün tecrübelerde müdahaleler, ‘cinayetler birbirini kovaladı can güvenliği kalmadı karışıklık ortamları doğdu onun için toplum mühendislerinden toplumdan birisi gelsin bu işi çözsün’ talepleri yükseltildi, o darbeler öyle geldi. Şimdi Türkiye öyle bir ortamda değil, ekonomide büyük zorluklar var ama anladığım kadarıyla erken seçim yaptırmak ve Amerika’nın müdahale ettirebileceği koşulları yaratmak için ‘bu hükümet can güvenliğini sağlayamıyor’ gibi bir takım propaganda temaları gündeme getiriliyor. 
 
“SİYASİ CİNAYET YAPMAYACAK TEK GÜÇ İKTİDAR”
 
Ama başarıya ulaşma şansları yok. Bu Amerika'nın Türkiye'deki son çırpınışları olur. Haberi verenler, o cinayetleri fitilleyecek ve yaptıracak güçle birlikte çalışıyorlar. Biden tayfası, kim yapacak başka? Siyasi cinayetler yapılıyor dediği zaman kimin yapacağını açıklaması lazım. Mesela biz Kontrgerilla ve Gladyo ile mücadele ederken parmağımızla onları gösteriyorduk; burada bir siyasi cinayet örgütü var ve onlar her şeyi tezgâhlıyor diyerek kanıtlarımızı gösteriyorduk ve hayatta bizi bütün olgularda kanıtladı. Toplumda bir güvensizlik, umutsuzluk. karamsarlık yaratmak ve bu iktidara karşı olan havayı daha da koyulaştırmak amacıyla getirilen bir söylem olarak görünüyor. Siyasi cinayet yapmayacak bir tek güç varsa bugün o da iktidardır. Bugünkü AKP hükümetinin siyasi cinayetler yapacak bir örgütlenmesi yok. Onu eskiden görüyorduk. Kontrgerillayı FETÖ'yü altmışların sonundan başlayarak gördük. O örgüt 15-16 Temmuz gecesi ezildi. Kalıntıları da bu işi beceremez. PKK’da eziliyor ama siyasi cinayet üç beş adamla olacak bir şey, onun için PKK, DEAŞ gibi örgütlere yaptırabilirler. Ben de o zaman Kılıçdaroğlu'nun yakasına yapışırım, Meral Akşener'in yakasına bir kez daha yapışırım. Meral Akşenerler siyasi cinayetlerden sorumludurlar. Çünkü FETÖ’nün adamlarını istihbaratın başına getirmiştir Meral Akşener, Türk Ordusu’nun içine kulak yerleştirdi, bizzat Başbakan açıklamıştı bu tür işlerde olduğunu.”
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 234 10 60
Bu site 0.046 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]