• 0

11 Ekim 2021, 08:34 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Asırlık 'Zile Panayırı' 20 Ekim'e kadar sürecek

Asırlık 'Zile Panayırı' 20 Ekim'e kadar sürecek

Anadolu'nun en eski organizasyonlarından biri olan 'Zile Panayırı' başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pandemi dolayısıyla geçen yıl gerçekleşemeyen panayır hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şükrü Sargın, etkinliklerin 5 ve 20 Ekim tarihleri arasında olacağını kaydetti.

Başkan Şükrü Sargın şöyle dedi:

"İlçemizde Anadolu'nun en eski organizasyonlarından olan ve Osmanlı döneminde 6 büyük panayırdan biri olan Zile Panayırımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi sürecinde ara verdiğimiz panayırımızı tekrar açtık. Zile çok eski tarihlerden günümüze panayır kültürünü yaşayan ve yaşatan bir şehrimiz olmuştur. Eskiden Türkiye ekonomisine yön veren önemli bir konumu vardı. Biz geçmişimizi bilerek, geleceğe bu kültürümüzü aktarmanın cabası içerindeyiz. Herkesi panayırımızı gezmeye davet ediyorum."
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]