• 0

09 Kasım 2017, 15:02 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

'Atatürk Mazlum Milletlere Umut Oldu'

'Atatürk Mazlum Milletlere Umut Oldu'

Demokratik Sol Parti Tokat (DSP) İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, 10 Kasım Atatürk'ün vefat yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti Tokat (DSP) İl Başkanı, gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, 10 Kasım Atatürk’ün vefat yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Mustafa Kemal Atatürk’ün yüzyılın önderi olduğuna işaret ederek, “Tüm dünya tarafından kabul edilen gerçek şudur ki Atatürk, mazlum milletlere umut olmuş büyük bir kahramandır.” dedi.


Başkan Alpay mesajında şunları kaydetti:


“Tüm dünya tarafından kabul edilen gerçek şudur ki Atatürk, mazlum milletlere umut olmuş büyük bir kahramandır. Emperyalistlerin çizmeleri altında ezilen milletlerin umudu olan Mustafa Kemal Paşa, Türk milletinin bağımsızlık savaşının unutulmaz komutanı ve mazlum halkların da simge önderi olarak, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.


10 Kasım bizler için ne bir matem günü, ne de yılgınlık ve umutsuzluk ifade eden bir tarihin adıdır. Bilakis her 10 Kasım'da daha fazla umuda ve heyecana sahip olan bizler, yaşanılan tüm olumsuzluklara karşın dimdik ve dirençle ayakta durduğumuzu tüm dünyaya gösteren bir milletiz.


Kimsenin yılgınlığa yenik düşmesine izin vermeden, Gazi Paşa'nın açtığı yolda, gösterdiği hedefe doğru olan büyük yürüyüşümüz, O'na ve eserlerine yaraşır bir Türkiye'yi kurana dek devam edecektir.


Bu vesile ile 10 Kasım 2017 tarihinde kendisine ve ilkelerine olan sonsuz bağlılığımızı bir kez daha ifade ediyor, O'nu rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz.”

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]