• 0

24 Eylül 2021, 09:03 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Gündemi sarsacak iddia: Liste hazırlıyorlar

Gündemi sarsacak iddia: Liste hazırlıyorlar

Gazetemiz Başyazarı Hüseyin Alpay kaleme aldığı köşe yazısında, Tokat'ta CHP ve İyi Parti İl Başkanlarının 2023'teki "olası iktidar değişikliğinden sonra" partileri iktidara geldiğinde ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevden alınacakların listesini yaptıklarını yazdı. Alpay'ın köşe yazısı şu şekilde oldu:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ PARTİ VE CHP İL BAŞKANLARI LİSTE Mİ YAPIYOR?
 
Yazının başlığına aldanıp “milletvekili sıralama listesi” yapıldığını sanmayın. Bu liste başka bir liste. Eğer doğruysa, çok ayıp ve en hafif deyişle etik dışı.
 
CHP ve İyi Parti’ye “yakın” kaynaklara göre Tokat’ta, iki partinin il başkanları 2023 seçimlerinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında “görevden alınacak”, “sürülecek” ve “işten el çektirilecek” şeklindeki gruplandırmalarla liste yapıyorlarmış. İl Başkanları, AK Parti ve MHP’ye yakın bürokratlar ile Cumhur İttifakı’nı destekleyen ne kadar daire müdürü, şef ve yetkili memur varsa, kolları sıvamışlar.
 
Özellikle Milli Eğitim’i mercek altına alan CHP ve İyi Parti İl Başkanları, okul idarecilerini tek tek fişlemişler. Kurumlarda yaşanacak “olası değişimleri” kimsenin “gözünün yaşına bakmadan” yapacaklarını söyleyen İl Başkanları, bu konuda yoğun bir mesai yapıyorlarmış anlayacağınız…
 
Bu “konuşulan” ve bizim de kulağımıza gelen iddialar doğruysa vahim bir durumla karşı karşıyayız demektir. Bunu bana aktaran “muhalif arkadaş” gerekçe olarak “AK Parti’nin torpille getirdiklerini göndermek en doğal hak” derken yanıldığının farkında değildi. Torpille bir makama gelen elbette olmuştur, ama bileğinin hakkıyla, devletin kurumlarının açtığı sınavları kazanarak makam sahibi olanlar da var ve sayıca çoklar.

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇEN İLKESİZLER!
 
Çin kökenli Amerikalı aktör S.L. Brandon, “Başkalarının yolunda yürüyenler, ayak izi bırakamazlar” demiş. Eğer AK Parti torpil ve adam kayırmayla bürokrat atadıysa, sen iktidar olduğunda onların getirdiklerini gönderip kendi adamlarını yerleştirerek doğru mu yapacaksın? CHP ve İyi Parti’nin “mantığı” ile bakarsak S.L. Brandon’un bahsettiği tam da bu işte: AK Parti’nin yolunda yürüyeceksin ve iz bırakmayacaksın!
 
Siyaseti  “ilkeler” üzerinden yapmayanların hali budur. Memleketin esas sorunlarını öteleyip memurlarla uğraşmak “kasaba politikacılığının” tezahürüdür. Ta Cumhuriyet’in ilk yıllarından bu tarafa yaşıyoruz bunu. Hastalık derecesine varan partizanlık, “benim adamım-senin adamın” ikilemi ve kısır çekişmeler bu ülkeyi mahvetti bugüne kadar.
 
“Doğmamış çocuğa don biçerek” memurları ve amirleri fişleyenlere Mahatma Gandhi’nin “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset, vicdanı sollayan eğlence, çalışmadan zenginlik, bilgili ama karaktersiz insanlar, ahlâktan yoksun bir iş dünyası, insan sevgisini alt plana itmiş bilim ve özveriden yoksun bir din anlayışı.” sözünü de anımsatmakta fayda var. Daha nice sözler var bu konuda ama bu kadarı yeterli diye düşünmekteyim.
 
Bir kez daha altını çizerek yazıyorum: Bir gazeteci olarak aldığım duyumları kaleme aldım. Bu hazin iddiaların gerçek olmadığını ümit ediyorum.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]