• 0

20 Eylül 2021, 07:53 - Anasayfa // ULUSAL Haberi yazdır

Muharrem İnce sözde 'Kürt sorunu'nu 'özgürlüklerle' çözecekmiş

Muharrem İnce sözde 'Kürt sorunu'nu 'özgürlüklerle' çözecekmiş

Memleket Partisi'nin 1. Olağan Kurultayı'nda Kurucu Genel Başkan Muharrem İnce tek aday olarak girdiği seçimde delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kongrede konuşma yapan Genel Başkan Muharrem İnce, "Eski partimde hangi zorlukları yaşadıysam, beni ekarte etmek için hangi ayak oyunlarını hangi tüzük oyunlarını yaptılarsa, parti tüzüğümü yazarken arkadaşlarıma şöyle söyledim; bana yapılanların hiçbirisini yarın bana rakip olacak kişiye yapmayacağım. Yani 1100 imza toplayıp 700 oy almayacağız. O nedenle genel başkan adaylığı dâhil, 250'den fazla imza toplanmayacak, delege ağalığına son verilecek." dedi.

2023'teki seçimlerde Cumhurbaşkanı aday adayı olacağını belirten İnce, "Biz elli artı bir olmaya, Türkiye'yi yönetmeye talibiz. Cumhurbaşkanı aday adayıyım. Ama sandığı koyacağız bütün üyelerin önüne. Belki başka bir vatan evladı çıkar, üyeler karar verecek. Yarın tartışmalı bir konu oldu diyelim. Genel başkan, MYK karar vermeyecek. Bütün üyelerle referandum yapacağız." diye konuştu.

Muharrem İnce birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında sözde "Kürt sorunu"na da değinerek, "Kürt sorununu polisiye tedbirlerle değil demokrasiyle özgürlüklerle çözeceğiz. Evrensel kuralları uygulayarak çözeceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ULUSAL Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]