• 0

07 Kasım 2017, 09:35 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kadim Durmaz Bakana Yine Tokat Havaalanı'nı Sordu

Kadim Durmaz Bakana Yine Tokat Havaalanı'nı Sordu

Tokat Milletvekili ve CHP Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan Tokat Havaalanı için "net bir açıklama" istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Milletvekili ve CHP Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 2016 yılı kesin hesabı ile 2018 yılı bütçesi üzerine komisyonda söz aldı.

 

Tokat'taki ulaşım sorunlarını gündeme getiren Durmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan Tokat Havaalanı konusunda net bir açıklama yapmasını istedi.

 

Bakan Arslan ise açıklamasında, şu bilgileri verdi.

 

"Tokat Havalimanıyla ilgili özellikle ‘Neden şu an uçaklar uçmuyor, daha önce uçuyor?’ dediniz, onu söyleyeyim. Malumunuz, küçük gövdeli uçaklar uçabiliyordu oraya, şu anki kısıtları nedeniyle, o da Borajet’in elinde vardı, Borajet uçuyordu ya da Borajet’in Anadolu Jete kiraladığı uçaklar vardı, Anadolu Jet uçuyordu ancak Borajet el değiştirdi, ‘leasing’den kaynaklı uluslararası piyasada borçları vardı. Dolayısıyla tamamen bu sektörden çıktı, uçakların bir kısmını geri verdi. Diğer uçaklarının da birbirini yedeklemesi anlamında, bakım onarımını yapıyorlardı, baktılar artık sürdürülebilir değil, Borajet’in şu anki sahipleri şirketi yeniden ayaklandıracak, yeniden küçük gövdeli uçakları temin edecek bir çalışma içerisindeler. Onu yaptıklarında sadece Tokat değil, benzeri Siirt de dâhil birkaç yere küçük gövdeli uçaklarla uçma imkânı var. Öyle olabilecek. Uçakların kalkma sebebi bu. Bunu açıklamış olayım."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, KadimDurmaz, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]