• 0

07 Kasım 2017, 09:36 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta Hedef Dışarıya Hasta Sevkini En Aza İndirmek

Tokat'ta Hedef Dışarıya Hasta Sevkini En Aza İndirmek

Reşadiye ilçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Tokat Valisi Ömer Toraman, "Kış dolayısıyla terk edilen yayla evlerinde hiçbir yaşam malzemesi bırakmayalım" uyarısında bulundu. Toraman ayrıca, Tokat'ın sağlıktaki durumunun iyi olduğuna da vurgu yaparak, "Amacımız Tokat'tan dışarıya hasta sevkini minimuma indirmek" şeklinde konuştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Reşadiye Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda, 72 köy ve 39 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Vali Toraman, muhtarlık müessesesinin önemine işaret ederek konuşmasına başladı.
 
Muhtarların, devletimizin vatandaşa en yakın temsilcileri olduğunu ifade eden Vali Toraman, “Elbette muhtarlarımızın tek vazifesi köye gelecek hizmetlerle ilgilenmek değildir. Sizler, aynı zamanda köyün emniyetinden ve düzeninden de sorumlusunuz. Devletin vatandaşa en yakın temsilcileri sizlersiniz” diye konuştu.
 
TAŞIMALI EĞİTİM VURGUSU
 
Konuşmasında taşımalı eğitim hususuna da değinen Vali Toraman, “İlimiz genelinde yoğun bir taşımalı eğitim uygulanıyor. Çocuklarımızın güvenliği bizim için her şeyin üstünde. Onların başına gelebilecek her türlü olumsuzluktan bizler sorumluyuz.  Özellikle okul servisleri ile ilgili olarak gördüğünüz, işittiğiniz eksiklikleri muhakkak yetkililerle paylaşın” ifadelerini kullandı.
 
"TERÖRLE MÜCADELEDE HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR"
 
Muhtarlardan, yayla evlerinde yaşam malzemesi bırakılmaması hususunda vatandaşların uyarılmasını da isteyen Vali Toraman, “Bununla ilgili olarak Türkiye genelinde bir duyuru yayınlandı, biz de yayınladık bu duyuruyu. Bu hususa dikkat ederek, vatandaşlarımızı bilinçlendirelim. Kış dolayısıyla terk edilen yayla evlerinde, hiçbir yaşam malzemesi bırakmayalım” dedi.
 
"HEDEFİMİZ DIŞARIYA HASTA SEVKİNİ EN AZA İNDİRMEK"
 
Tokat genelindeki sağlık hizmetlerinden de söz eden Vali Toraman, pratisyen ve uzman hekim konusunda eksiklerin giderilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Sayın Bakanımızın desteğiyle Tokat’a çok ciddi manada ilave doktor kontenjanı ayrıldı. Zaten altyapı konusunda çok eksiğimiz yok. Personel ve doktor noktasında da eksiklerimizi giderildiğinde, vatandaşlarımıza en iyi şekilde sağlık hizmetlerini sunacağız. Amacımız, Tokat’tan dışarıya hasta sevkini minimuma indirmek” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.
 
Konuşmasının ardından muhtarların isteklerini ve sorunlarını dinleyen Vali Toraman, sorunların çözümüne ilişkin, toplantıda hazır bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerine talimatlar verdi.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]