• 0

04 Kasım 2017, 10:45 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

İşçisine İkramiye Borcu Olmayan Tek Belediye: Tokat Belediyesi

İşçisine İkramiye Borcu Olmayan Tek Belediye: Tokat Belediyesi

Tokat Belediye Meclisi'nin Kasım ayı toplantısında alınan karar gereği kadrolu işçilere %10 maaş, %20 oranında da sosyal haklara zam yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçi personelin maaşlarında yapılan düzenlemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İşçi kardeşlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için gayret ediyoruz, Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum." dedi.

 

Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Tokat İl Başkanı Resul Demir de Tokat Belediyesi’nde kadrolu işçilere verilen maaş zammıyla ilgili açıklama yaptı.

 

Başkan Demir yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

 

"Tokat Belediyesi’nde çalışmakta olan kadrolu işçi arkadaşlarımız 2015 yılında 6356 sayılı sendikalar ve toplu iş sözleşmesi kanunun verdiği yetkiye dayanarak sendika değiştirdiler. Bundan dolayı diğer yetkili sendika bu değişikliği dava ederek tüm kadrolu işçi arkadaşlarımızın mağduriyetine neden oldu. Bu süreç Yargıtay aşamasında olup, henüz sonuçlanmadı.


"İşçisine ikramiye borcu olmayan bölgedeki tek belediye"

 

Bu süreçte Tokat Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu bu mağduriyetin önlenmesi amacıyla 3 yıldır Belediye Meclisimizin de onayıyla maaşlara belli oranlarda zam verdi. En son yapılan Belediye Meclis toplantısında ise Sayın Başkanımız ve Meclis üyelerimizin katkılarıyla bir yıl için yevmiyelere %10, Sosyal Haklara %20 zam verildi.

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Başkanımızın vermiş olduğu bu zam Tokat Belediyesi tarihindeki en iyi zam artışıdır. Her şeyde olduğu gibi çalışanın hakkının korunması konusunda da Tokat bir ilki Başkanımız Eyüp Eroğlu yapmıştır. İşçisine ikramiye borcu olmayan bölgedeki tek belediyedir. Tüm işçi arkadaşlar adına Başkanımıza teşekkür ediyor, her zaman yanında olduğumuzu beyan ediyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, Belediye, İşçiler,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]