• 0

03 Kasım 2017, 17:34 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Hüseyin Alpay'dan Ecevit'i Anma Mesajı

Hüseyin Alpay'dan Ecevit'i Anma Mesajı

Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, eski başbakanlardan DSP eski lideri Mustafa Bülent Ecevi'’in 11. ölüm yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Alpay mesajında, "Mustafa Bülent Ecevit gibi bir lidere ve Mustafa Kemal Atatürk gibi bir öndere sahibiz. Aşamayacağımız güçlük, kat edemeyeceğimiz yol, başaramayacağımız hedef yoktur." sözlerine yer verdi. Demokratik Sol Parti Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay'ın mesajı şöyle oldu:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Demokratik Sol Parti’nin kurucu lideri Mustafa Bülent Ecevit’i, aramızdan ayrılışının 11. yıldönümünde bir kez daha rahmetle anıyorum.


Türkiye’de yıllarca başbakanlık yapmış, ülkenin en buhranlı günlerinde demokratik kazanımlarımızı ve ülkemizin çıkarlarını korumak adına, partisinin oy kaybetmesi pahasına ilkelerinden vazgeçmemiş bir liderin, Kıbrıs Fatihi’nin adıdır Mustafa Bülent Ecevit.

Ecevit’in Türk siyasi tarihine adını altın harflerle kazıması, ulusumuzun ona olan sevgisinden kaynaklanmıştır. Bülent Ecevit milli çıkarlarımızı; Ege köylülerinin haşhaş ekimine sözüm ona izin vermeyen Amerika’ya kafa tutarak, kimi zaman darbelere meydan okuyup hapislerde yatarak, kimi zaman Amerikan üslerinin memleket topraklarına üs kurmasına izin vermeyerek, korumuş ve kollamıştır. Bütün bunları yaparken siyasi hayatını zora sokmak, partisini baraj altında bırakmak ve gözü gibi kollayıp koruduğu DSP’mizi ortadan ikiye bölecek girişimlere maruz kalmak pahasına, yine de siyasetinden bir milim sapmamıştır. Ecevit, partisinin çıkarlarını ve siyasi ikbalini milletinin çıkarlarının gerisinde tutarak, siyasi hayatını bitirmek pahasına, Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin yanında olmuştur.


Mustafa Bülent Ecevit’in “Biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, Kıbrıs'ın topraklarına, Ege'nin deniz yataklarına yazmışız. Biz milliyetçiliği Batı Anadolu'nun haşhaş tarlasına yazmışız” sözü, tarihe geçen ve bize yaşamımız boyunca ışık tutacak olan milliyetçilik anlayışımızın da veciz ifadesidir.


Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz 1946 yılından sonra Türkiye’de solu iktidar yapan lider Bülent Ecevit’tir. 12 Eylül 1980’den sonra partimiz DSP’yi 3 kez iktidara taşıyan da odur. Liderlik mekanizmasını ekip ruhu ve örgütsel çalışmayla işlevsel hale getirmiş olan ebedi liderimiz Ecevit, evrensel ve milli değerleri harman ederek içselleştirdiği politikalarıyla solu Türkiye’de defalarca iktidara taşımıştır.


Demokratik Sol Parti olarak yaşadığımız güçlüklere, siyasal engellemelere ve her türlü aleyhimizde olan girişimlere rağmen, kısa sürede derlenip toparlanacak ve yeniden ülkemizin siyasetine egemen olacak bilgi, birikim ve enerjiye sahibiz. Her şeyden öte Mustafa Bülent Ecevit gibi bir lidere ve Mustafa Kemal Atatürk gibi bir öndere sahibiz. Aşamayacağımız güçlük, kat edemeyeceğimiz yol, başaramayacağımız hedef yoktur.


Bu vesile ile Genel Başkanımız ve ebedi liderimiz, başbakanımız Mustafa Bülent Ecevit’i ebediyete intikalinin yıl dönümünde sevgi ve sadakatle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]