• 0

02 Kasım 2017, 09:04 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Okul Servisleri İle İlgili Sıkıntılarda Kimsenin Gözünün Yaşına Bakmayız'

'Okul Servisleri İle İlgili Sıkıntılarda Kimsenin Gözünün Yaşına Bakmayız'

Tokat Valisi Ömer Toraman merkez köy muhtarları ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Burada bir konuşma yapan Toraman, "Özellikle okul servisleri ile ilgili olarak gördüğünüz, işittiğiniz bir eksiklik olduğunda bunu muhakkak yetkililerle paylaşın. Bu hususta kimsenin gözünün yaşına bakmayız, kuralları uygularız." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Özel İdaresi Şehit Binbaşı Bozpınar Toplantı Salonu’nda merkez köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Dr. Ömer Toraman, muhtarlık müessesesinin kamu ile vatandaş arasında köprü vazifesi görmesi bakımından çok önemli bir yere sahip olduğunu bildirdi.
 
Muhtarların aslında bir idare adamı olduğunun altını çizen Vali Toraman, "Elbette muhtarlarımızın tek vazifesi köye gelecek hizmetlerle ilgilenmek değildir. Sizler, aynı zamanda köyün emniyetinden ve düzeninden de sorumlusunuz." dedi.
 
Köylerimizde yaşanabilecek birtakım olumsuzluklara da değinen Vali Toraman, "Düğünlerde silah ve havai fişek atılması ve anız yakılması gibi birtakım olumsuzlukların önlenmesi konularında da sizlere önemli görevler düşüyor. Devletin vatandaşa en yakın temsilcileri olarak, kamu kurum ve kuruluşları ile olan irtibatınızı her zaman iyi tutun." diye konuştu.
 
"YAYLA EVLERİNDE YAŞAM MALZEMESİ BIRAKMAYALIM"
 
Yayla evlerinde yaşam malzemesi bırakılmaması hususunda vatandaşların uyarılmasını da isteyen Vali Toraman, "Bununla ilgili olarak Türkiye genelinde bir duyuru yayınlandı, biz de yayınladık bu duyuruyu. Bu hususa dikkat ederek, vatandaşlarımızı bilinçlendirelim. Kış dolayısıyla terk edilen yayla evlerinde, hiçbir yaşam malzemesi bırakmayalım." ifadelerini kullandı.
 
"ÇOCUKLARIMIZ BİZLERE EMANET"
 
Eğitim öğretim faaliyetlerine de değinen Vali Toraman, "Tokat’ta çok ciddi bir taşımalı eğitim var. Çocuklarımız, bizlere emanet. Onların güvenliği bizim için her şeyin üstünde. Çocuklarımızın başına gelebilecek her türlü olumsuzluktan bizler sorumluyuz.  Özellikle okul servisleri ile ilgili olarak gördüğünüz, işittiğiniz bir eksiklik olduğunda bunu muhakkak yetkililerle paylaşın. Bu hususta kimsenin gözünün yaşına bakmayız, kuralları uygularız." dedi.
 
"HEKİM EKSİĞİMİZ KALMAYACAK"
 
Tokat'taki sağlık hizmetlerinden de söz eden Vali Toraman, pratisyen ve uzman hekim konusunda eksiklerin giderilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Sayın Bakanımızın desteğiyle Tokat’a çok ciddi manada ilave doktor kontenjanı ayrıldı. Zaten altyapı konusunda çok eksiğimiz yok. Personel ve doktor noktasında da eksiklerimizi giderildiğinde, vatandaşlarımıza en iyi şekilde sağlık hizmetlerini sunacağız” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.
 
Vali Toraman, konuşmasının ardından muhtarlara söz vererek, istek ve şikayetlerini dinledi.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, ValiToraman, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]