• 0

01 Kasım 2017, 20:38 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Hüseyin Alpay: Siyasetin Dili Toplumu Germesin

Hüseyin Alpay: Siyasetin Dili Toplumu Germesin

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı olan Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay son günlerde yaşanan siyasi tartışmalara değinerek, "Ülkemizi kutuplaştıran söylemlerden bir an evvel vazgeçilmesini istiyoruz." dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı olan Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, son günlerde yaşanan siyasi tartışmalara değinerek, “Ülkemizi kutuplaştıran söylemlerden bir an evvel vazgeçilmesini istiyoruz.” dedi.


Hüseyin Alpay açıklamasında ülke olarak zor günlerden geçtiğimizi söyledi. Alpay, yaşanılan tüm sıkıntıların toplumsal birlikteliğimizi koruduğumuzda aşılacağını belirterek, “Toplumsal birlikteliğimizi korumanın yolu da siyasetteki yüksek tansiyonu düşürmekle mümkündür. Siyasi parti temsilcilerinin kullandıkları dile çok dikkat etmeleri gerekmektedir.” diye konuştu.


“Faşist Diktatör tanımlaması kabul edilemez”


Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı olan Tokat İl Başkanı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay açıklamasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylediği ‘faşist diktatör’ sözünü hatırlatarak şunları kaydetti:


“Cumhurbaşkanı’na ‘faşist diktatör’ demek, en başta demokrasimize haksızlık ve milletimize hakaret anlamına gelir. Cumhurbaşkanı’nı eleştirmeye kimsenin bir diyeceği olamaz, ancak bu işi yaparken izan, insaf ve milleti ayrıştırmayan bir bakış açısı gerekiyor. Bir belediye başkanının oldukça yanlış bir söylemini, bugün de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın dile getirmesi, yanlıştır, ötesinde bağışlanmayacak bir kusurdur. Diktatörlük ile yönetiliyorsak, NATO’yu ya da ABD’yi mi göreve çağırıyor Sayın CHP sözcüsü? Böyle bir şey kabul edilebilir mi? AK Parti’yi bu tür kamplaştırıcı söylemlerle bugüne kadar eleştirenlerin seçim sonuçlarını doğru okumadıklarını görmek oldukça üzücü. Siyasette kullanılan dil, toplumu germemelidir. CHP yöneticilerini itidale ve insafa davet ediyorum.”
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : DSP, HüseyinAlpay, Açıklama,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]