• 0

01 Kasım 2017, 10:22 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'a 'Botanik Bahçe' Kurulması Gerekiyor

Tokat'a 'Botanik Bahçe' Kurulması Gerekiyor

Tokat'ta düzenlenen bir toplantıda ekoturizm kurulması konusu ele alındı. Toplantıda Tokat'ta 1.300 bitki türünün yer aldığı ifade edilerek, "Botanik Bahçe" kurulmasının Tokat'ta önemli bir ekoturizm kaynağı oluşturacağı kaydedildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat TEKNOPARK’ta, Vali Toraman başkanlığında gerçekleştirilen ve üniversite ile kamudan konunun uzmanlarının katıldığı toplantıda, Tokat’ın bitki çeşitliği açısından durumu değerlendirildi.
 
Karşılıklı görüş alış verişi şeklinde geçen toplantıda, tüm Avrupa kıtasında bulunan bitki türü sayısının 15 bin civarında olduğu, bitki çeşitliliği bakımından zengin olan ülkemizde ise bu rakamın 4 bini endemik olmak üzere toplam 13 bin 500 olduğu belirtildi.
 
TOKAT’TA BİN 300 BİTKİ TÜRÜ VAR
 
Tokat’taki bitki çeşitliliğinin ise 154’ü endemik olmak üzere toplam bin 300 olduğu ifade edilirken, bu oranın ilimizin bitki çeşitliliğinin yüzde 10’una karşılık geldiği belirtildi.
 
Üniversite ve kamu uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen ve fikir alış verişinde bulunulan toplantı sonucu yapılan değerlendirmede, Tokat’ta bir “Botanik Bahçe” kurulmasının, Tokat ve bölge için önemli bir ekoturizm kaynağı oluşturacağı kanaati ortaya çıktı.

Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, EkoTurizm, BotanikBahçe,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]