• 0

01 Kasım 2017, 10:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hedef 500 Bin Kişiyi 1 Milyon Kitapla Buluşturmak

Hedef 500 Bin Kişiyi 1 Milyon Kitapla Buluşturmak

Tokat Belediyesi organizesinde Kent Konseyi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Evi Organizasyon işbirliği ile düzenlenen "Tokat Kitap Fuarı" kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan fuarın açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
 
Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kitap fuarına ilişkin bilgiler verdi. Dünyadaki en önemli varlığın bilgi olduğuna işaret eden Başkan Eroğlu, “Dokuz gün boyunca Tokat’ta 1 milyon kitabı okuyucuyla buluşturacağız. 167 tane etkinlik ve onlarca yazarımızla, kültürel anlamda dolu dolu günler geçireceğiz. Bizim dinimizin ilk emri oku! Dolayısıyla okumalıyız, çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Hedefimiz, bu fuarla 500 bin insanımızı 1 milyon kitapla tanıştırmak” dedi.
 
Konuşmasına Tokat’ın bir kültür ve medeniyet şehri olduğuna vurgu yaparak başlayan Vali Toraman ise, “Medeniyetler mahsulünü kitap olarak verir. Yine medeniyetler, ürettiklerini kitaplar aracılığıyla gelecek kuşaklara intikal ettirir. O nedenle kitap,  bizim medeniyetimiz için de çok önemli bir nesnedir” ifadelerini kullandı. 
 
Kitabı okuyucuyla buluşturmanın önemli olduğunu ifade eden Vali Toraman, “Bu fuar da bu manada okuyucuyla yazarı, kitapla okuyucuyu buluşturan büyük bir organizasyon. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Alanı da vereni de mahcup etmeyen en güzel hediye kitaptır. Bu vesile ile dostlarımıza, tanıdıklarımıza bolca kitap hediye edelim” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından, Tokat 1. Kitap Fuarı’nın açılışı; Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan diğer protokol mensupları, yazarlar, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 
 
Açılışın ardından kitap fuarını gezen Vali Toraman, imza günleri olan yazarlardan Rasim Özdenören, Vehbi Vakkasoğlu ve Yalvaç Ural ile bir süre sohbet etti.
 
31 Ekim - 8 Kasım tarihleri arasında devam edecek fuar boyunca söyleşiler, konferanslar, şiir dinletileri ve imza etkinlikleri yapılacak. Okurlar, kitap günleri boyunca sevdikleri yazarlar ve kitaplarla bir araya gelecek.
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : Tokat, KitapGünleri, Fuar,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]