• 0

30 Ekim 2017, 10:09 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

Bozçalı Beldesi İlçe Olmak İstiyor

Bozçalı Beldesi İlçe Olmak İstiyor

Tokat’'n Reşadiye İlçesine Bağlı Bozçalı ve Bereketli Belde Başkanları, iki beldenin birleşerek İlçe olması için harekete geçti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bozçalı ve Bereketli Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için harekete geçti. Belde Başkanları Bolhan Dumuş ve Necati Şahin yapmış oldukları ortak açıklamada “Reşadiye’nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacağız. İlçeliğe bizde talibiz. Hazırlıklarımız yapılıyor. Resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Hakkımız olan ilçeliği istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Partili milletvekilleri ile bir araya geldiği görüşmede "Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir" açıklaması üzerine, Tokat dahil 28 ilin büyükşehir olmasıyla kapanacak beldeler çözüm arayışına girdi. Tokat’ın büyükşehir olmasıyla merkez ve ilçelere bağlı 25 belde belediyesi kapanacak. Evliya Çelebi'nin Seyahatname isimli eserinde tarif ettiği İskevsür Ovasının merkezine iki kardeş beldeyi birleştirerek yeni bir ilçe kazandırmak için Bozçalı Belediye başkanı Bolhan Durmuş ve Bereketli Belediye başkanı Necati Şahin resmi başvuru yapmaya hazırlanıyor.

 

 “HAKKIMIZ OLAN İLÇELİĞİ İSTİYORUZ”

 

Tokat’ın Reşadiye İlçesine Bağlı Bereketli ve Bozçalı Belde Başkanları iki beldenin birleşerek İlçe olması için düğmeye bastı. Bereketli Belde Başkanı Necati şahin ve Bozçalı Belde Başkanı Bolhan Dumuş yapmış oldukları ortak açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

 

"Şu sıralar büyük şehirle alakalı dedikodular ve İskevsir ilçelik platformunun sosyal medyadan anonsları dolaşmakta. Biz Bereketli Beldesi ve Bozcalı beldesi olarak ilçelik için resmi girişimimizi yapacağız. Tokat’ta eğer ilçelik verilecekse bunu hak eden belde coğrafi konum olarak nüfus yoğunluğu olarak iki ili bağlayan yol güzergahı, Niksar - Ordu Karadeniz yolu bağlantısı Bereketli ve Bozcalı arasındaki kavşak da birleşiyor .1908 de nahiye olan bir Belde etrafın da 20 ye yakın köy bulunan açılıma büyümeye elverişli coğrafi konumu bir çok geçerli sebebi var. Kısacası Reşadiye’nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacağız. İlçeliğe bizde talibiz. Hazırlıklarımız yapılıyor. Resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Hakkımız olan ilçeliği istiyoruz."           
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]