• 0

27 Ekim 2017, 10:53 - Anasayfa // İLÇE Haberi yazdır

KAZOVA'DAN YÜKSELEN HİZMET 'PAZAR'I

KAZOVA'DAN YÜKSELEN HİZMET 'PAZAR'I

Pazar ilçesi altın çağını yaşıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yılların ihmal edilmiş ilçesi Pazar, şimdilerde inanılmaz bir hareketlilik yaşıyor. Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar'ın göreve gelmesiyle birlikte dönüşüm yaşayan Pazar'da alt yapı çalışmalarını tamamlayan belediye, şimdi sıcak asfalt çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 

Pazar'ın Ana Caddesindeki sıcak asfalt öncesi Plentmiks temel malzemesi serim işlemi gerçekleştiriliyor. Caddede daha önce alt yapı (Su – Kanalizasyon – Doğal gaz – Elektrik Hattı) çalışmaları ile üst yapı (Aydınlatma – Kaldırım – Refüjlerin Kaldırılması İle cadde genişletilmesi) işlemleri tamamlandı. Sıcak asfaltın dökülmesiyle biten çalışmalar neticesinde Pazar, adeta tepeden tırnağa yenilenmiş gibi bir havaya kavuştu.

 

Kaldırımlar da yenilendi

 

Ana cadde üzerindeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarını tamamlayıp asfalta hazır hale getiren belediye, kaldırımları değiştirmeyi de ihmal etmedi. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yayımlayan Başkan Şerafettin Pervanlar, yaptıkları çalışmaları "geç kalınmış çalışmalar" olarak nitelendirerek, şu ifadeleri kullandı:

 

"Göreve geldikten sonra ilçede büyük yatırımlara imza attık. İlçe merkezde bulunan kaldırımların ve ana caddenin yenilenmesi için çalışma başlattık. Doğalgaz borularının geçmesi ile birlikte Kilit parke olan ve çoğu yerinde bozulmalar olan eski kaldırımlar sökülerek, yerine Bazalt kaldırım taşı ile yenileniyoruz.

 

İlçenin çehresinin güzelleşmesi ve yenilenmesi için Belediyemiz tarafından yapmış olduğumuz yatırımlar ve yenilikler ilçede geç kalınmış hizmetlerdir. Memleketimiz bizim havamız, suyumuz, yaşam alanımız. Yaşam alanımızın güzelleşmesi, göze daha hoş görünmesi ve hijyenik bir ortama kavuşması için yapmış olduğumuz yenilikler ve düzenlemeler halkımıza ve memleketimize olan borcumuz bizim. Biz bu göreve talip olurken ilçemiz insanın vebalini yüklenip yola çıktık. Bu vebal ile yolumuza bakıyor, ilk günkü aşk ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda desteği ve emeği olan herkese şahsım ve ilçe halkım adına çok teşekkür ediyorum. Pazarlılar her şeyin en güzeline layıktır."

 

İlçeye modern Belediye binası

 

Pazar'da Belediye ayrıca, hizmet binasını yenileyerek PTT yanındaki arsaya modern bir belediye binası yaptı. Temeli atıldıktan sonra kısa süre içerisinde tamamlanan belediye binası ilçeye ayrı bir hava katarken, diğer ilçeler için de örnek teşkil ediyor.

 

60 yıllık olan altyapının yenilenmesi için 5 milyon lira harcandığını belirten Başkan Şerafettin Pervanlar işleri yapboz şeklinde değil, hep temelden başlayıp çatıya doğru gitmek için çalıştıklarını ifade ediyor.

 

Öte yandan sosyal ve kültürel çalışmalarıyla da dikkatleri üzerine çeken Pazar Belediyesi, tarihi yapıların restorasyonunda üstlendiği rollerle de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İLÇE Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2017 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : G.O.P. Bulvarı Emniyet Müd. Karşısı Mehmet Coşkun İş Merkezi Kat: 4 Tokat (Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz: arayisgazetesi2008@hotmail.com)
Tel: 0 542 622 01 00
Faks: 0 356 201 00 20 (SADECE FAX İÇİN ARAYINIZ)
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]