• 0

05 Nisan 2021, 10:30 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Bu da Bir Demdir, Gelir ve Geçer

Bu da Bir Demdir, Gelir ve Geçer

Tokatspor Başkanı'nın iftiralarının ardından konuyu köşesine taşıyan Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay yazısında, iftira sahibinden ziyade o asılsız sözleri bazı ulusal haber sitelerine servis edenlere dikkat çekerek, "Konuşmalarından psikolojik bir rahatsızlığı olduğunu anladığımız kişinin rezil iftiralarını muhabirlik yaparak değil, MUHBİRLİK yaparak jurnalleyen alçakları Eyüp Başkan iyi tanımalıdır." ifadelerine yer verdi. İşte Hüseyin Alpay'ın köşe yazısı:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
En baştan söylemeliyim: Tokatspor’un malum Başkanının ismi ile Eyüp Eroğlu’nu aynı cümlede, paragrafta ya da yazıda bugüne kadar asla geçirmedim, bu yazıda da aynısı olacak. Kendime zûl sayarım bunu, yazmam ve yapmam. 
 
Son birkaç gündür bir müptezelin iddialarını konuşur olduk. İddiadan ziyade iftira ve hezeyan dolu açıklamalar söz konusu olan. Vali ve Belediye Başkanı ile birlikte şehrin işadamlarına yönelik haysiyet cellatlığı yapan müptezelin iftiralarından ziyade, o çamurları birtakım ulusal mecralarda yayımlatanlar dikkatimi çekti.
 
Çünkü yapılan işin çirkinliğinden öte, bu çirkinliği “servis eden” kişi ya da kişilerin kimler olduğu önemli. İftiralara kimsenin itibar ettiği zaten yok. Kimse dikkate almadı, herkes güldü ve geçti. Eyüp Eroğlu’nun şahsında simgeleşen başkanlık örneğinin emsali yok şimdilik; güvene, saygıya ve çalışmaya dayalı müthiş bir işi başardığı için, tertemiz bir ismi kimsenin gölgelemeyeceğini biliyor herkes. Eyüp Eroğlu’nun bu şehirdeki karşılığını anlatmaya bu yazının hacmi yetmez, defalarca yazdık da zaten, yeniden yazmaya gerek de yok. 
 
“Yel kayadan ne koparır ki” sözü tam da bu durumlar için söylenmiş. Dikkate almayalım, geçelim, ama yargıda hesabını sorarak geçelim. Bu iş bu kadarlık.
 
Fakat daha önemli bir şey var ve asıl mevzu da burada. “Kuklaya değil kuklacıya bak” diye tabir edilen durum. Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla paralel her önüne gelenin sahte hesaplarla insanların haysiyetlerine yönelik alçakça iftiraları yazdığı ve bunları yapanların yanlarına kâr kaldığı bir dönemden geçiyoruz. Edirnelisinden Vanlısına adı, cismi, cibiliyeti ne olursa olsun, kim yaparsa yapsın alçakça ve çukur bir anlayışla sergilenen bu haysiyet cellatlıklarının artık sona ermesi gerek.
 
Tokatspor Başkanının iftiralarının yer aldığı ulusal haber sitelerine bir bakın bakalım ne anlatmak istediğimi göreceksiniz. Soruyorum: Kim ya da kimler servis etti bu iğrençliği? Adamın söylediği saçma sapan şeyleri dikkate alan malum sitelere kimler hizmet ediyor bu şehirde? Konuşmalarından psikolojik bir rahatsızlığı olduğunu anladığımız kişinin rezil iftiralarını muhabirlik yaparak değil, MUHBİRLİK yaparak jurnalleyen alçakları Eyüp Başkan iyi tanımalıdır. Yalnız Eyüp Eroğlu değil, hepimiz iyi tanımalıyız bu karanlık tipleri. Esas mücadele bunlara karşı verilmeli ki başta sosyal medyadakiler olmak üzere bu şehirdeki bütün pislikler temizlensin. 
 
 
Eyüp Eroğlu bu şehrin kutup yıldızıdır; yön gösterir, zamanın ruhunu anlatır. Eroğlu'nun partisine oy vermeyip, yerel seçimde ise şahsına oy veren binlerce insan vardır. Eyüp Eroğlu'na belden aşağı vuran müptezelin iftiralarını birtakım medyaya servis edenlerin ve bu seviyesizliği alkışlayanların dahi “Tokat'ın kutup yıldızını” takip etmeyi sürdüreceklerini biliyorum. 
 
Dolayısıyla bu da bir demdir, gelir ve geçer…
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

Kuruluş: 1 Mayıs 2008 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0 542 622 01 00
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]