• 0

24 Mart 2021, 10:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hüseyin Alpay Yazdı: 'Meslek Liselerinin Yıldızını Parlatan Adam'

Hüseyin Alpay Yazdı: 'Meslek Liselerinin Yıldızını Parlatan Adam'

Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay bu haftaki köşesinde, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Mahmut Özer'in 'Meslek Liselerini ayağa kaldırmasını' yazdı...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gazeteci-Yazar Hüseyin Alpay bu haftaki köşe yazısında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Mahmut Özer'in 'Meslek Liselerini ayağa kaldırmasını' kaleme aldı. Daha önceki bir yazısında Mahmut Özer için "Halil Hoca'nın Bakan Yardımcısı oğlu' ifadesini kullanan Alpay'ın, şimdi kaleme aldığı yazısı ise şöyle:
 
 
MESLEK LİSELERİNİN YILDIZINI PARLATAN ADAM...
 
Prof. Mahmut Özer Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olduğunda Tokatlı bir ismin yarattığı heyecana tanıklık etmiştik. “Bizden birinin” Bakan Yardımcılığı makamında olması kadar Tokatlıları heyecanlandıran bir duruma uzun zamandır tanıklık edememiştik.
 
Nitekim Mahmut Özer göreve gelir gelmez hızlı bir çalışma içerisine girdi. Başta Meslek Liseleri olmak üzere, eğitimin kalbinin attığı her kuruma Bakanlık politikaları çerçevesinde hizmet sundu, sunmaya da devam ediyor.
 
Mahmut Özer'in Tokat için yaptıklarını bir kenara koyuyorum. Tokat için öylesine derin ve kalıcı izler bıraktı ve bırakıyor ki, buna bir köşe yazısıyla değinmek haksızlık olur. O yüzden Özer'in son günlerdeki temaslarından edindiğim izlenimlerden bahsetmek istiyorum.
 
Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Gaziantep’i ziyaret ederek bir takım ziyaret ve denetimlerde bulunan Prof. Mahmut Özer, meslek liselerini cazip hale getirmek için gayret gösterdiklerini belirterek, mesleki eğitim merkezlerinde, öğrencilere ve kursiyerlere verilen eğitim kalitesinin önemine işaret etti. Özer, meslek lisesi öğrencilerinin uygulama konusunda yetkin olmaları gerektiğine vurgu yaparak, “Bu anlamda hem öğrencilerimiz hem de işveren için önemli adımlar atıyoruz. Mesleki eğitimi cazip hale getirmek için Bakanlık olarak mesleki eğitim merkezlerine lise diploması verme hakkı verdik.” dedi.
 
Mahmut Özer Kahramanmaraş’ta ise mesleki eğitimde yapılan çalışmaları yerinde görmek, gelişmelere tanık olma adına Mesleki Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti. Meslek Liselerinin bu yıl üretimden elde edeceği gelir hedefinin 1 milyar lira olduğunu kaydeden Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer,  “Amacımız sadece üretim yapmak değil, aynı zamanda öğrencilerimizin uygulama becerilerini de arttırmak.” diye konuştu. Özer’in “1 milyar liralık (eski para ile 1 katrilyonluk)” gelir hedefinin önemine, hepimizin odaklanması gerekiyor.
 
Evet, meslek Liselerinin yıldızı parlıyor… Özellikle pandemi sürecinde maske ve dezenfektan üretimi yaparak çok önemli bir eksiği kapatma yetisini gösteren Meslek Liselerimizin geldiği nokta, hepimiz için gurur verici.
 
Eskiden beri var olan, ama oradan mezun olan çocukların kendilerini diğer okullardan mezun olanlar kadar “şanslı hissetmediği” Meslek Liselerinin, Mahmut Özer “farkıyla” ayağa kalmasına tanıklık ediyoruz. Bu başarının mimarının başarılı bir geçmişe sahip olduğunu unutmamak gerek. Kaldı ki o başarılı parlak geçmişte kendisi için “Ekşi Sözlük”te, “Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü’ne ikinci kez seçilen idealist ve çalışkan profesör. Öğrenci dostu uygulamalara imza atıyor; son model çalışma salonları ve 7/24 açık kütüphane vizyonuyla dikkat çekiyor. Cevval, enerjik, vizyoner” ifadeleri yer alıyor.
 
Burada kariyerindeki adımları tek tek anlatacak değilim. Ancak bildiğimiz bir şey var ki kariyerinde attığı her adım, bugün geldiği makamı fazlasıyla hak ettiğinin ispatıdır. Netice itibariyle, “Halil Hoca’nın Bakan Yardımcısı oğlu”, çoğunluğu gariban Meslek Liselilerin de umudu oldu.  

Dilerim, umut olduğu Meslek Liselerinden nice “Mahmut Özer’ler” çıkar ve milyonlarca gence, bambaşka umut olurlar…
 
(Demokrat Arayış - Kaynak gösterilmeden ve izinsiz kullanılamaz.)
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]