• 0

08 Mart 2021, 09:27 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

'Kadınlarımızın Gücü Türkiye'nin Gücü'

'Kadınlarımızın Gücü Türkiye'nin Gücü'

Vali Dr. Ozan Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Balcı mesajında şunları kaydetti:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

"Kadın yeryüzünde merhametin, şefkatin, sevginin ve fedakârlığın sembolüdür. Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde en önemli paylardan biri de kadınlarımızındır.
 
Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından biri olarak 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Günümüzde kadın haklarının uygulanmasında ulaşılan seviye, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen unsurlar arasında sayılmaktadır.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmıştır. Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.
 
Kadının gücü Türkiye’nin gücü; Türkiye’nin gücü kadının kapasitesiyle orantılıdır. Kadının aklından, yeteneklerinden, yetilerinden ve üreticiliğinden yaralanmayan toplum vücudunun yarısı felç olmuş bir insan gibidir. Eğitimde, sağlıkta, adalet dünyasında, sanayide, hayatın ve yaşamın her alanında kadınlarımızın emeği, göz nuru, alın teri vardır. Kadınlarımızın olduğu her yerde huzur ve bereket vardır. Kadının elinin değdiği yerde nezaket, incelik ve sistemli bir işleyiş vardır. Memleketimizin imarında, ihyasında, ülkemizin  büyümesinde, güçlenmesinde kadınlarımız önemli rolü vardır.
 
Kadınlarımızın her alanda ilerlemesine, güçlenmesine, yücelmelerine, niteliklerinin arttırılmasına katkı sağlamaktan bizler de büyük mutluluk duyuyoruz. Onları desteklemekten onur duyuyoruz. Kadınlardaki inceliğin, zarafetin, güzelliğin, merhametin, adaletin tüm topluma yayılması toplumumuzun erkekleri açısından çocukları açısından önemlidir.

Bizler de ilimizde hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projeler ve etkinliklerle kadınların girişimcilik ruhunu kazanarak, üreten, ekonomik yaşama daha fazla katılan bireyler olmaları için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz ve ülkemizdeki tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum."
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]