• 0

26 Şubat 2021, 10:18 - Anasayfa // HÜSEYİN ALPAY Haberi yazdır

Tanrıkulu'nun Bilmediği Bir Şey Var...

Tanrıkulu'nun Bilmediği Bir Şey Var...

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu "HDP kapatılırsa Amerika ve AB ülkeleri Türkiye'ye bedel ödetir" dedi. Gazetemiz yazarı Hüseyin Alpay bu sözleri değerlendirdi. İşte, Alpay'ın köşe yazısı:

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bu sözü söylemeye kim cesaret edebilir?

Ya da şöyle sorayım: Türk kanı taşıyan, ya da Türk olmayıp da iliklerine kadar Türklük şuurunu hisseden hangi TC vatandaşı ülkesini Amerika ile tehdit eder?
 
Söyleyelim: CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu…
 
CHP’nin İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “AB ve ABD’de yeni gelişen siyasal eğilimler Türkiye bakımından çok daha ağır sonuçlara yol açabilecek bir ortam yaratır. Ekonomi bakımından ağır sonuçlar yaratır. Bunun sonuçları sadece siyasi olmaz, ekonomi bakımından da, dış politika bakımından da ağır sonuçları olur” diyerek HDP’yi kapatmayı göze alanları uyardı. Tanrıkulu özetle, “Amerikan yönetimi değişti, Avrupa Birliği ülkeleri zaten Türkiye’ye öfkeli, ayağınızı denk alın, HDP’yi kapatmayın!” mealinde sözler sarf etti…
 
Sezgin Tanrıkulu, Kemal Kılıçdaroğlu CHP’de Genel Başkan olduğu günden bu tarafa “özel” ilgi gören bir isim. Kurultaylarda parti genel merkez yönetimince ismi anahtar listeye konulan, Diyarbakırlı olmasına rağmen İstanbul’dan seçilebilecek sıraya yerleştirilerek milletvekili yapılan Sezgin Tanrıkulu’na gösterilen bu “özel ilginin” nedensiz olmadığını anlıyoruz. Üzerine atfedilen misyonu genel başkan Kılıçdaroğlu ile birlikte "itina ile" gerçekleştiren Sezgin Tanrıkulu’nun etnik siyaset temelinde aldığı pozisyon, her şeyi açıklamaya yetiyor aslında.
 
Tanrıkulu’nun HDP ile ilgili açıklamalarının yer aldığı Aydınlık Gazetesi’nin 26 Şubat 2021 tarihli sayısında yayımlanan haberde şöyle deniliyor:
 
“CHP’den HDP milletvekillerinin fezlekelerinin Meclis’e gönderilmesine tepki geldi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'li 9 milletvekili hakkında TBMM'ye gönderilen fezlekelere itiraz ederek, Biden yönetimi üzerinden tehditler savurdu. Tanrıkulu, ABD'de yeni gelişen siyasal eğilimlerin Türkiye’de siyasi, ekonomik ve dış politika bakımından ağır sonuçları olacağını söyledi. Tanrıkulu, Amerika üzerinden tehditler savurarak; ‘Bunun zararlarını Türkiye çok açık biçimde geçmişte gördü. En yakın 2016’da gördü. 2016’da dokunulmazlığın kaldırılmasıyla nasıl bir süreçle karşı karşıya kaldığımızı gördü Türkiye. Bunun Adalet ve Kalınma Partisi’ne de Türkiye’ye de bir yararı yok. Türkiye’nin iç barışına hizmet etmez. Aklıselim siyasetçiler bunu görürler, öyle tahmin ediyorum. Hele hele AB ve ABD’de yeni gelişen siyasal eğilimler Türkiye bakımından çok daha ağır sonuçlara yol açabilecek bir ortam yaratır. Ekonomi bakımından ağır sonuçlar yaratır. Bunun sonuçları sadece siyasi olmaz, ekonomi bakımından da, dış politika bakımından da ağır sonuçları olur. CHP olarak bu ağır sonuçların bir parçası olmayız biz, en azından olmamak için de çaba sarf ederiz. Bu yargıdan gelen bu belgelere dayanarak bir işlem yapmanın doğru olmadığına inanıyorum.’ diye konuştu…”
 
Gazeteden öğrendiğimize göre Sezgin Bey partisinin televizyon kanalı Halk TV’de söylemiş bu sözleri. Türkiye’nin bağımsız yargısına terör örgütünün siyasi uzantısı partisi üzerinden tehditler savuran ve bu özgüveninin arkasında ABD’nin olduğunu gizleme ihtiyacı hissetmeden söyleyen Sezgin Tanrıkulu ve yol arkadaşlarının bilmediği bir şey var: 
 
Türkiye bağımsız bir ülkedir!
 
Yargı kararıyla HDP kapatılacak ve bir daha bu ülkenin anayasasına kast edecek, terör örgütleriyle iltisaklı olacak hiçbir partinin kurulmasına izin verilmeyecek… Velhasıl, Amerikan emperyalizmine teslim olmayacağız, Türkiye’nin tam bağımsız bir ülke olarak sonsuza kadar yaşaması için canımız pahasına dik duracağız.
 
Demokrat Arayış Gazetesi


Etiketler : ,

YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer HÜSEYİN ALPAY Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]