• 0

19 Şubat 2021, 10:30 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

2021 'Afet Eğitim Yılı' İlan Edildi

2021 'Afet Eğitim Yılı' İlan Edildi

İçişleri Bakanlığı AFAD Yönetim Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin ve AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit, Vali Dr. Ozan Balcı'yı makamında ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Afet Eğitim Yılı hazırlıkları ve koordinasyonu konularının ele alındığı ziyarette, Daire Başkanı Sadi Ergin, AFAD Başkanlığının yurtiçi ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgi verdi.
 
2021 yılının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla "Afet Eğitim Yılı" ilan edildiğini belirten AFAD Yönetim Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin, bu kapsamda; afet öncesi, sırası ve sonrasında ortaya çıkan kayıpları azaltmak ve afetlere karşı daha dirençli bir toplum oluşturmak için, afetlerin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik afet farkındalık ve AFAD bünyesinde verilen diğer eğitimlerin, 2021 yılı Ocak ayı itibari ile başladığını aktardı.
 
 
Ziyarette ayrıca 2021 yılının "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla Tokat için konulan hedefleri gerçekleştirme, işbirliği ve destek alma konuları ile Afet Eğitim Yılı faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
 
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, AFAD’ın donanım ve personel anlamında güçlü yapısı ile ülkemizde olduğu kadar, dünyanın birçok yerinde yardıma koşan ve cankurtaran bir oluşum olarak görüldüğünü belirtti.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta da gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinde desteğinin tam olduğunu ifade etti.
Demokrat Arayış Gazetesi


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Demokrat Arayış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

01 Mayıs 2008-2020 © Demokrat Arayış Gazetesi -Tüm Hakları Saklıdır. Gazetemiz Basın Ahlak Yasası'na uymayı kabul eder.

Adres : Semerkand Mahallesi Bağ-Kur Sokak Saray İş Merkezi No: 23 Merkez - TOKAT __Haber, İlan Ve Reklam için mail adresimiz__ arayisgazetesi2008@hotmail.com
Tel: 0532 494 68 74
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]